Trwa ładowanie...
d2fr580
IAR

Odwilż w stosunkach USA - Korea Północna? "Waszyngton jest gotów na ustępstwa"

Specjalny wysłannik USA na Półwysep Koreański Sydney Seiler zasygnalizował, że możliwe są zmiany w polityce amerykańskiej wobec Pjongjangu. Waszyngton jest gotów na ustępstwa, o ile komunistyczna Korea Północna wróci do rozmów o programie atomowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odwilż w stosunkach USA - Korea Północna? "Waszyngton jest gotów na ustępstwa"
(AFP, Fot: Ed Jones)
d2fr580

Seiler podczas spotkań w Korei Południowej odniósł się do zawartego niedawno przez Stany Zjednoczone porozumienia z Iranem. Zwrócił uwagę, że Waszyngton jest skłonny do ustępstw, pod warunkiem, że do rozmów przygotowani są też partnerzy USA.

- Porozumienie z Iranem zwraca uwagę na wartość i możliwości, które dają negocjacje. Pokazuje naszą dobrą wolę, o ile mają ją także nasi partnerzy. Dla Korei Północnej to symbol naszej elastyczności, o ile ten kraj chciałby obrać inną drogę - mówił specjalny wysłannik władz USA podczas spotkania z dziennikarzami w Seulu.

Korea Północna wciąż pozostaje w izolacji, głównie ze względu na zerwanie tzw. sześciostronnych negocjacji. Miały one doprowadzić do całkowitego zawieszenia północnokoreańskiego programu nuklearnego. Pjongjang nie wykazuje chęci do wznowienia rozmów i ciągle prowadzi testy rakiet dalekiego zasięgu i broni jądrowej.

d2fr580

Podziel się opinią

Share
d2fr580
d2fr580
Więcej tematów