Trwa ładowanie...
d1xzni6

Odra w USA. Ponad 107 przypadków zachorowań

Odra w USA zaczęła być poważnym problemem. W tym roku zarejestrowano już ponad 107 zachorowań w ponad 21 stanach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odra w USA. Ponad 107 przypadków zachorowań.
Odra w USA. Ponad 107 przypadków zachorowań. (iStock.com)
d1xzni6

*Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało w środę, że na terenie 21 stanów od 1 stycznia do 14 lipca 2018 roku zdiagnozowano już ponad 100 przypadków Odry. *W poprzednich latach choroba ta dotykała znacznie mniejszego terenu kraju, a także odnotowywano znacznie mniej zachorowań.

Odra w USA – coraz mniej osób się szczepi

Większość osób, które zachorowały na odrę nie było szczepionych – twierdzi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Nieszczepione niemowlęta są szczególnie wrażliwe na powikłania odry, dlatego najlepiej jest chronić je przed chorobą. Według Światowej Organizacji Zdrowia odra jest również jedną z głównych przyczyn zgonów dzieci. Szacuje się, że każdego dnia umiera na odrę nawet 450 dzieci.

d1xzni6

Odra w Europie – coraz więcej zachorowań.

W Europie również zaczęło występować coraz więcej zachorowań na odrę. W 2017 roku odnotowano 14 451 przypadków odry w 30 krajach w Europie – to ponad trzy razy więcej niż w 2016 roku (4 643 przypadków odry).

Odra – co to za choroba

Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Jest wywoływana przez wirus, który rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Okres inkubacji trwa około 10 dni i przebiega bezobjawowo. Później występuje wysoka gorączka, katar, kaszel, łzawienie i światłowstręt. W późniejszym czasie pojawia się wysypka, nasila się gorączka i objawy zapalenia dróg oddechowych.

Nie ma leczenia swoistego, leczenie odry jest tylko objawowe.

d1xzni6

Podziel się opinią

Share

d1xzni6

d1xzni6
Więcej tematów