Trwa ładowanie...

Odpowiedź UE na podpis prezydenta? Michał Wójcik pytany o reakcje rządu

Rząd nie spodziewa się reakcji instytucji unijnych po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw ws. sędziów - wynika ze słów wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. Zastępca Zbigniewa Ziobry mówi, że "trzeba zakończyć chaos", a sędzia Paweł Juszczyszyn zachowuje się jak anarchista.

Share
Odpowiedź UE na podpis prezydenta? Michał Wójcik pytany o reakcje rządu
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
dhk2wdq

Po podpisaniu przez prezydenta "ustawy kagańcowej" należy spodziewać się działań ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej. Chodzi o zabezpieczenie ze strony TSUE wobec Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz skierowanie przez Komisję skargi na polską ustawę do Trybunału - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".

O to, czy rząd PiS będzie respektować ewentualne zarządzenie TSUE ws. wstrzymania pracy Izby Dyscyplinarnej wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany był na antenie TOK FM. - Zdziwiłbym się bardzo, gdyby było takie zabezpieczanie - stwierdził Wójcik

dhk2wdq

- Byłoby to irracjonalne w związku z tym, że kilka miesięcy temu nie zdecydowano się na działanie w trybie pilnym ws. spraw dyscyplinarnych - dodał wiceszef resortu Zbigniewa Ziobry.

Zobacz też: Prognoza wyborów parlamentarnych 2020. Dziś PiS nie miałby większości sejmowej

Nie chciał wprost powiedzieć, co zrobi rząd w przypadku decyzji TSUE. - Nie będę w tej chwili wróżył z fusów - odpowiedział Dominice Wielowieyskiej Michał Wójcik.

dhk2wdq

Michał Wójcik: sędzia Juszczyszyn zachowuje się jak anarchista

Prowadząca pytała, dlaczego Duda podpisał ustawę dopiero po wyjeździe prezydenta Francji z Polski. - Dziękuję prezydentowi. Trzeba wreszcie zakończyć ten chaos, który powstał w wymiarze sprawiedliwości - stwierdził Wójcik w studiu TOK FM. Krytyczne słowa ze strony Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nazwał "oderwanymi od rzeczywistości".

Dodał, że sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna "zachowuje się jak anarchista, nie chce się dostosować do reguł gry". - Podważania statusu innych sędziów nigdy nie było - mówił również wiceprezes Solidarnej Polski. - Rzecznik dyscyplinarny działa jak prokurator - to oczywiste - komentował z kolei działania wobec sędziów krytykujących zmiany.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhk2wdq

Podziel się opinią

Share
dhk2wdq
dhk2wdq
Więcej tematów