Trwa ładowanie...

Odnieśli sukces w Poznaniu, teraz przekonują maturzystów, że warto tu studiować

Ruszyła kolejna kampania, której celem jest przekonanie maturzystów z całej Polski do studiowania na jednej z poznańskich uczelni. W tym roku mają ich do tego przekonać pomysłodawcy platform PolakPotrafi.pl czy Qpony.pl, którzy studiowali właśnie w stolicy Wielkopolski i tu odnieśli swój wielki sukces.
Share
Odnieśli sukces w Poznaniu, teraz przekonują maturzystów, że warto tu studiować
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d268mhk

Poznań od lat zabiega o to, aby jak najwięcej młodych ludzi decydowało się na studia na jednej z 26 mieszczących się tu uczelni.

- Trudno wyobrazić sobie Poznań bez studentów. Chcemy przyciągnąć ich do miasta, bo są oni potencjalnymi mieszkańcami stolicy Wielkopolski, którzy są gotowi do pracy i do działania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Chociaż właśnie rozpoczął się tegoroczny rok akademicki, Wydział Rozwoju Miasta już myśli o kolejnym i dlatego zainaugurowano właśnie kampanię adresowaną do uczniów klas maturalnych, którzy dopiero zastanawiają się, jaką uczelnię wybrać po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.

d268mhk

- Kampania odbywa się na kilku płaszczyznach. Pierwsza z nich to spotkania organizowane w szkołach, dzięki którym młodzi ludzie zapoznają się z ofertą kulturalną, rekreacyjną i sportową Poznania – mówi p.o. zastępcy dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta Anna Wawdysz. – Druga to kampania prowadzona w mediach społecznościowych. Chcemy być tam, gdzie są młodzi ludzie, dlatego musimy sięgać po różne środki – dodaje.

Poznań chce skusić maturzystów nie tylko uznanymi uczelniami, programami stypendialnymi, bogatą ofertą sportową i kulturalną, wysoką jakością życia, ale także perspektywą dużych szans na szybkie znalezienie pracy. Stolica Wielkopolski od lat szczyci się najniższą stopą bezrobocia w Polsce oraz tym, że swoje siedziby ma tu wiele znanych międzynarodowych firm.

Kolejnym bodźcem zachęcającym do studiowania w Poznaniu mają być też przykłady młodych ludzi, którzy właśnie tutaj odnieśli sukces w bardzo młodym wieku.

- Mało kto o tym wie, że takie projekty jak Polak Potrafi czy Qpony.pl pochodzą właśnie z Poznania. Dlatego warto pokazać młodym ludziom, jak wiele możliwości może dać im mieszkanie w stolicy Wielkopolski - mówi Jakub Sobczak, założyciel największej polskiej platformy finansowania społecznościowego PolakPotrafi.pl, który będzie jedną z osób zachęcających do studiowania w Poznaniu.

W ramach kampanii uruchomiono także stronę internetową www.poznanprzyciaga.pl, na której osoby zainteresowane studiami w stolicy Wielkopolski znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej Poznania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d268mhk

Podziel się opinią

Share
d268mhk
d268mhk
Więcej tematów