Trwa ładowanie...

Odnaleziono statek, który zaginął 90 lat temu w Trójkącie Bermudzkim

• Trójkąt Bermudzki jest znany ze swojej ponurej reputacji miejsca, w którym w dziwnych okolicznościach zaginęło wiele statków i samolotów
• Niedawno odnaleziono statek S Cotopaxi, który zaginął w 1925 roku
• Znaleziony statek był pusty i zardzewiały, nie wiadomo w jaki sposób też nagle dopłynął do miejsca, w którym go znaleziono

Share
Odnaleziono statek, który zaginął 90 lat temu w Trójkącie BermudzkimŹródło: yournationnews.com/
d2v2bmk

W rejonie Trójkąta Bermudzkiego doszło do mnóstwa niewytłumaczonych zaginięć statków i samolotów. Co ciekawe, niektóre z nich odnajdywano wiele lat później. Były całkowicie opuszczone i zniszczone. Ostatni incydent w Trójkącie Bermudzkim wydarzył się całkiem niedawno, w pobliżu wybrzeży Kuby.

Niedaleko wybrzeża zauważono statek. Jako, że znajdował się on w pobliżu strefy zmilitaryzowanej, nawiązano próbę kontaktu, aby ustalić jego pochodzenie i cel. Próba zakończyła się niepowodzeniem, z drugiej strony słychać było tylko głuchą ciszę. Podjęto więc decyzję o przechwyceniu tajemniczego statku.

Gdy żołnierze zbliżyli się do statku, stało się jasne, że jest to niezwykle stary i całkowicie opuszczony okręt. Pierwsze szacunki określają jego wiek na przynajmniej 100 lat. Jak się okazuje był to SS Cotopaxi, statek który zaginął w rejonie niesławnego Trójkąta Bermudzkiego, w grudniu 1925 roku. W jednym z pomieszczeń znaleziono dziennik pokładowy należący do kapitana statku, co pozwoliło ustalić te fakty. Jednak wciąż nie wiadomo gdzie statek znajdował się przez ostatnie 90 lat.

d2v2bmk

Cotopaxi odpłynął z Charleston w Południowej Karolinie 29 listopada, 1925 roku. Celem jego podróży była Hawana. Na pokładzie znajdowało się 32 członków załogi, w tym kapitan, W.J Meyer. W ładowni znajdowało się także niemal 2400 ton węgla. Po dwóch dniach od wypłynięcia z portu, statek zaginął. Teraz, 90 lat później, Cotopaxi dopłynął wreszcie do celu, jednak bez załogi, ładunku i jakiegokolwiek wytłumaczenia.

d2v2bmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v2bmk
d2v2bmk
Więcej tematów