Trwa ładowanie...

Odnaleziono nieznany scenariusz Stanleya Kubricka. Czy powstanie nowy film?

Odnaleziono nieznany dotąd scenariusz Stanleya Kubricka. Skrypt pochodzi z 1956 r. Scenariusz miał być adaptacją książki Stefana Zweiga "Burning Secret".

Share
Odnaleziono nieznany scenariusz Stanleya Kubricka. Czy powstanie nowy film?
Źródło: Getty Images
d1jn8cl

Nieznany scenariusz Stanleya Kubricka odnalazł Nathan Abrams - filmowiec i badacz twórczości wielkiego reżysera. Zapis miał być scenariuszem adaptacyjnym książki Stefana Zweiga "Palący sekret" ("Burning Secret"). Scenariusz został napisany w 1956 r. przez Stanleya Kubricka i pisarza Caldera Willinghama. To znaczy, że odnaleziono go po 62 latach od jego utworzenia!

Historia o uwodzeniu

W adaptacji Kubricka, "Burning Secret" to opowieść o cudzołóstwie i pasji, osadzonej w jednym z górskich uzdrowisk, gdzie uprzejmy i jednocześnie dominujący mężczyzna zaprzyjaźnia się z 10-latkiem, by uwieźć zamężną matkę dziecka. To miała być historia zupełnie odwrotna, jak w wyreżyserowanym przez Kubricka filmie "Lolita". W "Lolicie", adaptacji książki Nabokova, mężczyzna żeni się z matką nastolatki, by zbliżyć się do jej córki.

d1jn8cl

Ekranizacja "Palącego sekretu"

Książka "Burning Secret" już wcześniej doczekała się swojej ekranizacji. Wyreżyserował ją Andrew Birkin, który był asystentem Stanleya Kubricka i współpracownikiem przy filmie "2011: Odyseja kosmiczna".

Nowa ekranizacja Stanleya Kubrick?

Czy po nowym odkryciu skryptu Kubricka, możemy liczyć na nową ekranizację? Nathan Abrams, który odnalazł scenariusz powiedział w zagranicznych mediach, że "miłośnicy Stanleya Kubricka, wiedzieli, że reżyser miał zająć się ekranizacją książki "Burning Secret", jednak nikt nie przypuszczał, że scenariusz został ukończony". Filmowiec dodał również, że scenariusz jest w pełni ukończony i czeka na nowego reżysera. Póki co, jest za wcześnie, aby poinformować, czy dojdzie do realizacji tego filmu.

Geniusz reżyserski Stanleya Kubricka

Stanley Kubrick, to niezaprzeczalnie jeden z największych reżyserów w historii kinematografii. Urodził się w 1928 r. W swojej twórczości wyreżyserował filmy takie jak: "2011. Odyseja kosmiczna", "Lśnienie", "Mechaniczna pomarańcza". Był kilkukrotnie nominowany do Oscara oraz do Złotego Globa. Ostatnim filmem, który wyreżyserował były "Oczy szeroko zamknięte". Zmarł w 1999 r. najprawdopodobniej na atak serca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Michał Żebrowski: polscy aktorzy nie są Mickami Jaggerami

d1jn8cl

Podziel się opinią

Share
d1jn8cl
d1jn8cl
Więcej tematów