Trwa ładowanie...
d4bo4zl

Odmrażanie sportu w okresie epidemii koronawirusa w Polsce. Plan premiera Matusza Morawieckiego

Odmrażanie sportu zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. W pierwszej kolejności, już 4 maja br. będzie można uprawiać sporty na obiektach otwartych, wiadomo też, kiedy znowu mają ruszyć ligowe rozgrywki piłki nożnej i żużla. Zostały one zawieszone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Kolejne etapy odmrażania dotyczą sportu. Plan premiera Matusza Morawieckiego
Koronawirus w Polsce. Kolejne etapy odmrażania dotyczą sportu. Plan premiera Matusza Morawieckiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4bo4zl

Odmrażanie sportu. Koronawirus w Polsce. Sport amatorski i zawodowy

Następne etapy odmrażanie, ogłoszone w sobotę przez premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczą sportu. Nie nastąpią one jednocześnie dla wszystkich dyscyplin i aktywności sportowych, ale zostało to rozłożone w czasie. Już w piątek, 24 kwietnia br., rozpoczęła się dwutygodniowa kwarantanna sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 r. Jeśli u żadnego z nich nie zostanie stwierdzona obecność koronawirusa, to po tym czasie ma zostać podjęta decyzja o wznowieniu przez nich treningów grupowych.

Zgodnie z kalendarzem kolejnych etapów odmrażania, od 4 maja br. będzie można korzystać z otwartych obiektów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, orliki czy korty tenisowe. Wówczas również zostaną uruchomione ośrodki przygotowań olimpijskich oraz sportowcy będą mogli rozpocząć pierwsze treningi indywidualne.

d4bo4zl

W dalszych etapach odmrażania, których terminów jeszcze nie ogłoszono, można będzie również wrócić do hal sportowych, ale pod warunkiem, że nie będzie tam przebywać jednocześnie więcej niż 6 osób. Również wtedy będą mogły rozpocząć się treningi grupowe profesjonalnych sportowców, a także uruchomione zostaną kolejne ośrodki szkolenia olimpijczyków i zawodników zawodowych.

W ostatnim etapie odmrażania wznowiona zostanie działalność innych obiektów sportowych takich jak kluby fitness siłownie itp. Zostały one zamknięte na skutek epidemii koronawirusa w Polsce. Będzie można też na powrót organizować imprezy sportowe na świeżym powietrzu, ale dla maksymalnie 50 osób.

Odmrażanie sportu. Koronawirus w Polsce. PKO Ekstraklasa piłkarska i ekstraklasa żużlowa wznowią rozgrywki

To, co bardzo interesuje wielu kibiców, jest informacja o wznowieniu profesjonalnych rozgrywek sportowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że między 29 a 31 maja br. zaczną się rozgrywki PKO Ekstraklasy Piłkarskiej, a 12 czerwca br. ruszy ekstraliga żużlowa. Zła wiadomość jest taka, że zawody w obu tych dyscyplinach będą rozgrywane bez udziału publiczności.

d4bo4zl

Podane terminy kolejnych etapów odmrażania mogą jednak ulec zmianie ze względu na bieżąca sytuację sanitarną z epidemią koronawirusa w Polsce.

Zobacz też: Polityka w obliczu koronawirusa. Poseł PO Artur Łącki: jestem rozczarowany

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bo4zl

Podziel się opinią

Share
d4bo4zl
d4bo4zl