Trwa ładowanie...
d3cyfvw

Odmrażanie gospodarki. Place zabaw otwarte od soboty. Wytyczne Ministerstwa Zdrowia

Odmrażanie gospodarki. Zgodnie z harmonogramem rządu od najbliższej soboty otwarte zostaną place zabaw. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, jak powinni zachować się rodzice przed wejściem z dzieckiem na plac w parku czy na osiedlu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odmrażanie gospodarki. Place zabaw otwarte od soboty. Wytyczne Ministerstwa Zdrowia
Odmrażanie gospodarki. Place zabaw otwarte od soboty. Wytyczne Ministerstwa Zdrowia (Getty Images)
d3cyfvw

- Co do placów zabaw nie znosimy zasady dystansowania. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować tego dystansu, obowiązuje nas maseczka - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

- Place zabaw będą oczywiście otwarte. Liczymy tu na rozsądek rodziców - dodał Andrusiewicz. - Maseczek na terenie placów zabaw nie muszą nosić tylko dzieci poniżej 4. roku życia - zaznaczył rzecznik resortu zdrowia.

Sanepid konsultuje jeszcze ostateczny kształt zaleceń w tej sprawie - podaje RMF FM. Jednak już teraz wiadomo, że przed wejściem na plac zabaw będziemy musieli upewnić się, że jest możliwe zapewnienie dwóch metrów odstępu między dziećmi.

d3cyfvw

Zobacz także: Dokument braci Sekielskich. Beata Kempa: nie oglądałam

Według informacji RMF FM, służby sanitarne wydadzą zalecenie, żeby właściciele placów zabaw (spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty czy gminy) dbały o regularną dezynfekcję huśtawek, zjeżdżalni i innych sprzętów.

Stacja zauważa, że w praktyce będzie to jednak trudno wyegzekwować i radzi, aby rodzice nosili ze sobą płyn odkażający oraz unikali zatłoczonych placów zabaw.

d3cyfvw

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Odmrażanie gospodarki. Nowe zasady. Od 30 maja maseczki nie wszędzie

- Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych - przekazał premier Mateusz Morawiecki na środowej konferencji prasowej.

Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu - np. na chodniku - utrzymać 2-metrowego dystansu od innych, wówczas musimy zasłonić usta i nos. Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi do 13. roku życia, osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne oraz właśnie osoby, które zasłaniają usta i nos.

d3cyfvw

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cyfvw

Podziel się opinią

Share

d3cyfvw

d3cyfvw
Więcej tematów