Trwa ładowanie...
d1orcpv

Odmrażanie gospodarki. Od soboty czwarty etap odmrażania gospodarki

W sobotę w życie wszedł czwarty etap odmrażania gospodarki. Jakie czekają nas zmiany? Czy nadal trzeba będzie w przestrzeni publicznej poruszać się w maseczkach?
Share
Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany?
Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany?Źródło: pap
d1orcpv

Odmrażanie gospodarki. Czy można chodzić bez maseczek?

W sobotę 30 maja wejdzie w życie czwarty etap odmrażania gospodarki. Wcześniej otwarto m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie czy kosmetyczne. 30 maja czeka nas kilka zmian. Spowodowane jest to polepszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.

Jakie czekają nas zmiany od soboty 30 maja? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że od tego dnia nie będzie obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych znajdujących się w otwartej przestrzeni. Obowiązkowe będzie za to zachowanie dwumetrowego dystansu. Od tej zasady są jednak wyjątki. Dotyczą one:

  • rodziców dzieci do lat 13,
  • osób wspólnie mieszkających,
  • osób niepełnosprawnych,
  • osób, które zasłaniają usta i nos.
d1orcpv

Jeżeli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu zachować dwumetrowego dystansu od innych, wówczas musimy zasłonić usta i nos.

Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany?

Od 30 maja w sklepach, w urzędach oraz w punktach gastronomicznych nie będą obowiązywały limity osób w zależności od powierzchni lokalu, ale trzeba będzie zakrywać usta i nos.

Zmiany dotyczyć będą także kościołów. Od 31 maja w kościołach nie będą obowiązywały limity wiernych, ale dalej będzie trzeba zakrywać nos i usta.

d1orcpv

Do tego w punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość pomiędzy stolikami. Klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć zakryte usta i nos. Obowiązkowe są dezynfekcje rąk czy stolików oraz inne wytyczne reżimu sanitarnego.

Od 6 czerwca otwarte będą kina, teatry, salony masażu, solaria, siłownie i kluby fitness, ale w tych miejscach będzie obowiązek zasłaniania usta i nosa. Możliwe będzie też zorganizowanie wesela, w którym będzie udział brało maksymalnie 150 gości.

Zobacz wideo: TVP o zbiórce podpisów dla Trzaskowskiego. Adam Bielan mówi o PKW i prokuraturze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1orcpv

Podziel się opinią

Share
d1orcpv
d1orcpv
Więcej tematów