Trwa ładowanie...
d4eysdc

Odłamki rakiety w ciałach pasażerów Tu-154

W ciałach pasażerów samolotu Tu-154, który w
ubiegłym tygodniu runął do Morza Czarnego, znaleziono przedmioty,
identyczne z odłamkami głowicy bojowej rakiety przeciwlotniczej S-
200.

d4eysdc
d4eysdc

Wiadomość taką podała we wtorek agencja RIA Nowosti. Uzyskała ją telefonicznie od służby prasowej zarządu miasta Soczi, gdzie koncentrują się prace śledcze.

Według służby prasowej, dochodzenie skupia się obecnie na zapisach stacji radarowej w Gelendżyku, na których jest ślad aparatu latającego bez pokładowego urządzenia identyfikacyjnego.

Przedstawiciel przedsiębiorstwa "Ałmaz", które produkowało rakiety S-200, oświadczył agencji RIA Nowosti, że wskutek tragicznego zbiegu okoliczności Tu-154 towarzystwa "Sibir" mógł zostać zestrzelony pociskiem tego typu, należącym do wojsk obrony powietrznej Ukrainy.

W jego opinii, radarowa stacja naprowadzania pomyliła lecący z Tel Awiwu do Nowosybirska samolot pasażerski z samolotem-celem typu "Rejs".

Tymczasem minister obrony Ukrainy po raz pierwszy przyznał we wtorek, że katastrofa rosyjskiego samolotu mogła zostać spowodowana przez uderzenie zabłąkanej rakiety, wystrzelonej podczas ćwiczeń wojskowych na Krymie. (and)

d4eysdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eysdc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj