Trwa ładowanie...

Od żółtych majtek po kolczyki z diamentami. Co znani i lubiani podarowali WOŚP

Zaproszenie na spektakl od aktora czy koszulka z podpisem sportowca to evergreen charytatywnych akcji na rzecz WOŚP, które co roku towarzyszą wielkiemu finałowi akcji Owsiaka. Politycy, aktorzy i sportowcy starają się jednak przekazać coś oryginalnego, co wzbudzi zainteresowanie. Wysoka wylicytowana kwota to nie tylko wsparcie szczytnego celu, ale także potwierdzenie popularność darczyńcy.

Od żółtych majtek po kolczyki z diamentami. Co znani i lubiani podarowali WOŚPŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4n1xu7
d4n1xu7

Najdroższym przedmiotem oferowanym na aukcjach charytatywnych Allegro na rzecz WOŚP jest motocykl, podarowanym przez jeden z najsłynniejszych warsztatów na świecie - Paul Jr. Designs, dobrze znany fanom programu "American Chopper". W zeszłym roku można go było wylicytować tylko na rok (za 110 tys.), a w tym jest oferowany na zawsze. Aktualnie za sto tysięcy, licytacja trwa.

Politycy - są najdrożsi

Połowę tego co za motocykl trzeba zapłacić za dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli. W pakiecie obiad i oprowadzanie po gmachu Rady Europejskiej. Poseł Michał Szczerba zaoferował na aukcję kartkę #wolnemedia, z którą wszedł na sejmową mównicę, co zapoczątkowało protest opozycji. Prezydent Andrzej Duda podarował Orkiestrze spinki do mankietów - w tej chwili najwyżej licytujący uczestnik aukcji oferuje za nie nieco ponad trzy tysiące. Dwa razy droższe jest zdjęcie przekazane przez jego małżonkę.

Nieco bardziej pomysłowi są samorządowcy. Robert Biedroń, prezydent Słupska zabierze osobę, która zaoferuje na szczytny cel najwięcej, na lot widokowy w okolicach Słupska i Ustki. Prezydent Opola przekazał drewniany damski rower ze specjalnym logo upamiętniającym tysiąclecie miasta.

Artyści - dają pamiątki z planu

Krystyna Janda dała w tym roku na aukcję kolczyki z diamentami. Na razie trzeba za nie zapłacić nieco powyżej trzech tysięcy, ale do końca licytacji jeszcze 20 dni. Scenariusz filmu "Kiler" przekazał Szymon Majewski, który zagrał w tej kultowej komedii aspiranta Mioducha. Do wylicytowania jest też sztabka złota z tejże produkcji Juliusza Machulskiego, klaps z filmu "Danton" Andrzeja Wajdy z autografami reżysera i Alana Starskiego, krzesło reżyserskie z autografem Jerzego Skolimowskiego, czy też album o filmie "Wołyń" z dedykacją od Wojciecha Smarzowskiego. Kolacja z reżyserką Agnieszką Holland jest warta obecnie 960 zł.

d4n1xu7

Dziennikarze - zapraszają do studia

Dziesięciokrotnie więcej trzeba już zapłacić za kolację z Magdą Gessler w "U Fukiera". Piotr Kraśko tradycyjnie zaoferował, że zwycięzcy licytacji udzieli jazdy konnej w swojej stadninie. Hojny darczyńca może spędzić sobotę z Marcinem Mellerem, odwiedzić studio z Martą Kuligowską czy rzucić wyzwanie Przemkowi Kossakowskiemu, "człowiekowi od zadań specjalnych" TTV. Na spotkanie ze swoimi idolami mają też szansę fani Jarosława Kuźniara czy Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Kreatywny jak zwykle okazał się Filip Chajzer, który na akcję Jurka Owsiaka przekazał, m.in... żółte kąpielówki w których taplał się w błocie. Fanki jednak nie zawiodły. Wylicytowana kwota to ponad 300 zł. Wciąż pojawiają się nowe oferty.

Sportowcy - są hojni

Kolacja ze znakomitym piłkarzem Robertem Lewandowskim to kolejny hit tegorocznej licytacji. Warta jest obecnie ponad 20 tys. zł. Napastnik Bayern'u zabierze zwycięzcę i osobę towarzyszącą do jednej z warszawskich restauracji. Co najmniej 10 tys. złotych trzeba dać za złoty medal żużlowca Bartosza Zmarzlika, o tysiąc mniej za złoty medal Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn. Agnieszka Radwańska podarowała Orkiestrze rakietę z autografem, a rajdowiec Rafał Sonik swój dakarowy quad Yamaha Raptor 700. Obecnie najwyższa oferta to ponad 40 tys.

Darczyńcy nie tylko wsparli WOŚP przekazując "fanty" na licytację, ale także osobiście promują swoje aukcje, nagrywając krótkie filmiki na stronie rzeczyodserca.pl. W ich ślady może pójść każdy, kto przekaże coś na charytatywną aukcję dla Orkiestry Owsiaka.

d4n1xu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n1xu7
Więcej tematów