Trwa ładowanie...

Od piątku jarmark świąteczny na Rynku Głównym w Krakowie

Krakowski Rynek powoli nabiera świątecznego klimatu. Od 27 listopada do 27 grudnia będzie można uczestniczyć m.in. w: korowodzie szopek, pochodzie mikołajów i wspólnym kolędowaniu.
Share
Od piątku jarmark świąteczny na Rynku Głównym w Krakowie
Źródło: Facebook / Miasto Kraków
dkbzcpy

Ale - jak co roku - najważniejszym punktem Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie są kupcy z całej Polski, ale również z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Tradycyjnie już, sprzedawać będą m.in. sery i kiełbasy, lwowskie słodycze oraz litewską biżuterię z tkanin i drewna.

- Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie już od kilkunastu lat odbywają się na Rynku Głównym w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Krakowa i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i zagranicy. Targi to także powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego - wszelkiego rodzaju jarmarki odbywały się tu przecież od stuleci. Serdecznie zapraszam na krakowski Rynek już od 27 listopada - w magicznym otoczeniu będzie można poczuć ducha świąt! - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kolejną atrakcją będzie okolicznościowe studio nagrań, w którym można zaśpiewać i nagrać polskie kolędy czy pastorałki.

- Poprzez akcję "Kolęda dobra jak Chleb" każdy może swoje wykonanie utworu bożonarodzeniowego opublikować na portalu społecznościowym i "nominować" do zaśpiewania kolejną osobę, a przy okazji przekazać choćby najmniejszą kwotę na cel charytatywny - przekonują urzędnicy.

dkbzcpy

Podziel się opinią

Share
dkbzcpy
dkbzcpy
Więcej tematów