Trwa ładowanie...
pis
27-12-2016 07:54

"Od kilkudziesięciu lat służy sprawie wolności". Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016 "wSieci"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Wolności 2016 Tygodnika "wSieci". Od kilkudziesięciu lat służy sprawie wolności - argumentuje ten wybór redaktor naczelny tygodnika Jacek Karnowski.

Share
"Od kilkudziesięciu lat służy sprawie wolności". Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016 "wSieci"Źródło: AFP, fot: Wojtek Radwański
d3bg7cq

"Jarosław Kaczyński sprawie wolności służy już od kilkudziesięciu lat. Zaczynał w opozycji antykomunistycznej, ale w przeciwieństwie do wielu współtowarzyszy drogi nie zaakceptował po 1989 roku ledwie częściowej, w dużej mierze fasadowej, zmiany" - czytamy w komentarzu w najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci".

"Nie zgodził się na zastąpienie dyktatury łagodniejszą, ale wciąż 'monowładzą', jak to ujął w tytule swojej najnowszej książki. Rozumiał, że wolność to coś więcej niż "róbta, co chceta" też zresztą w naszych warunkach często pozorne" - tak przyznanie nagrody Jarosławowi Kaczyńskiemu tłumaczy Jacek Karnowski.

"Chcemy, by ludzie w naszej ojczyźnie przestali się bać być wolnymi. By zniknęły krępujące ich układy, kliki, bezprawie, bezkarność silniejszych i represje wobec najsłabszych" - mówi laureat tegorocznego wyróżnienia.

Człowiek Wolności "wSieci" to doroczny plebiscyt, w którym czytelnicy i kapituła tego tygodnika honorują osoby, ich zdaniem, szczególnie zasłużone w dziele troski o wolną Polskę. W ubiegłych latach nagrodę przyznano: prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi oraz prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi.

d3bg7cq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bg7cq
d3bg7cq
Więcej tematów