Trwa ładowanie...
d2jwtda
pis

"Od kilkudziesięciu lat służy sprawie wolności". Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016 "wSieci"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Wolności 2016 Tygodnika "wSieci". Od kilkudziesięciu lat służy sprawie wolności - argumentuje ten wybór redaktor naczelny tygodnika Jacek Karnowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Od kilkudziesięciu lat służy sprawie wolności". Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016 "wSieci"
(AFP, Fot: Wojtek Radwański)
d2jwtda

"Jarosław Kaczyński sprawie wolności służy już od kilkudziesięciu lat. Zaczynał w opozycji antykomunistycznej, ale w przeciwieństwie do wielu współtowarzyszy drogi nie zaakceptował po 1989 roku ledwie częściowej, w dużej mierze fasadowej, zmiany" - czytamy w komentarzu w najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci".

"Nie zgodził się na zastąpienie dyktatury łagodniejszą, ale wciąż 'monowładzą', jak to ujął w tytule swojej najnowszej książki. Rozumiał, że wolność to coś więcej niż "róbta, co chceta" też zresztą w naszych warunkach często pozorne" - tak przyznanie nagrody Jarosławowi Kaczyńskiemu tłumaczy Jacek Karnowski.

"Chcemy, by ludzie w naszej ojczyźnie przestali się bać być wolnymi. By zniknęły krępujące ich układy, kliki, bezprawie, bezkarność silniejszych i represje wobec najsłabszych" - mówi laureat tegorocznego wyróżnienia.

Człowiek Wolności "wSieci" to doroczny plebiscyt, w którym czytelnicy i kapituła tego tygodnika honorują osoby, ich zdaniem, szczególnie zasłużone w dziele troski o wolną Polskę. W ubiegłych latach nagrodę przyznano: prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi oraz prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi.

Marek Grabski

d2jwtda

Podziel się opinią

Share
d2jwtda
d2jwtda
Więcej tematów