Trwa ładowanie...
dhxtn8o
tp
16-08-2005 13:25

Od 5 grudnia TP zmienia sposób realizacji połączeń miejscowych i stacjonarnych

Od 5 grudnia Telekomunikacja Polska SA (TP)
zmienia sposób realizacji połączeń miejscowych i lokalnych. Każde
takie połączenie będzie wymagało wybrania cyfry "0" oraz numeru
kierunkowego - poinformowała spółka w komunikacie.

Share
dhxtn8o

Do 5 grudnia połączenie miejscowe i lokalne będą odbywać się na starych zasadach, tzn. dzwoniący od razu będzie wybierał numer abonenta.

W przypadku realizacji połączenia przez numer dostępu innego operatora niż TP (prefiks), pomiędzy cyfrą "0" a numerem kierunkowym, będzie trzeba wybrać prefiks.

Według informacji TP, zmiana ma charakter czysto techniczny i jest rezultatem rozporządzenia Ministra Infrastruktury z kwietnia 2004 roku ws. planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych. Zgodnie z nim do końca roku w Polsce ma zostać wprowadzony zamknięty plan numeracji krajowej.

Zmiana nie będzie dotyczyła sposobu realizacji połączeń alarmowych (trzycyfrowych) oraz informacyjno-usługowych (cztero- i sześciocyfrowych).

dhxtn8o

TP poinformowała również, że jej klienci wraz z sierpniowym rachunkiem otrzymają informację o zapowiadanych zmianach.

Także alternatywni operatorzy telefonii stacjonarnej przygotowują się do zmiany systemu połączeń lokalnych i miejscowych. Jednak nie podają, kiedy to u nich nastąpi.

"Mamy czas do końca roku. Jednak musimy z 3 miesięcznym wyprzedzeniem poinformować o tym naszych abonentów" - powiedziała PAP Małgorzata Brańska z biura prasowego Netii.

Podobnie jest z Mulitimedia Polska (dawniej TelNet) oraz z Telefonią Dialog. "Technicznie jesteśmy gotowi do wprowadzenia zamkniętego planu numeracji technicznej" - powiedział Grzegorz Koźmiński z biura prasowego operatora. Nie podał jednak daty wprowadzenie przez operatora nowego sposobu realizacji połączeń.

dhxtn8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhxtn8o
dhxtn8o
Więcej tematów