Trwa ładowanie...

Od 2013 roku zmiana prawa we Francji. Tak dla małżeństw homoseksualnych i adopcji

Już w przyszłym roku we Francji pary homoseksualne będą mogły zawierać małżeństwa i adoptować dzieci.- Od pierwszego semestru 2013 roku prawo do zawierania małżeństw i adoptowania dzieci będzie otwarte dla wszystkich par, bez żadnej dyskryminacji- powiedział cytowany przez dziennik "Corriere della Sera" premier Jean-Marc Ayrault.

Share
Od 2013 roku zmiana prawa we Francji. Tak dla małżeństw homoseksualnych i adopcji
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2ohxrv

Zmiana prawa, która pozwoli parom tej samej płci na zawieranie związków małżeńskich i adopcję, to jedna z wielkich obietnic wyborczych prezydenta Francoisa Hollande. - Nasze społeczeństwo i mentalność zmieniły się- mówił francuski premier. Według najnowszego sondażu 63 proc. Francuzów opowiada się za prawem osób homoseksualnych do zawierania małżeństw, a 56 proc. uważa, że pary tej samej płci powinny mieć także otwartą drogę do adopcji dzieci.

Francja to kolejny kraj, w którym geje i lesbijki uzyskają prawa do formalnego zawarcia małżeństwa i adopcji. Do tej pory mogli podjąć takie kroki w Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Kanadzie, RPA, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Argentynie i Meksyku oraz niektórych stanach USA.

d2ohxrv

Podziel się opinią

Share
d2ohxrv
d2ohxrv
Więcej tematów