Trwa ładowanie...

Ochojska miała problem, by wejść na scenę podczas konwencji. PO tłumaczy

Platforma Obywatelska zabrała głos ws. "wpadki" podczas sobotniej konwencji wyborczej. Chodzi o problem z wejściem Janiny Ochojskiej na podium.

Share
Ochojska miała problem, by wejść na scenę podczas konwencji. PO tłumaczy
Źródło: PAP
d2jzxn6

Janina Ochojska jest kandydatką Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Działaczka społeczna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej jest "jedynką" na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Ochojska wystąpiła podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej.

- Zawsze kierowała mną chęć służenia drugiemu człowiekowi. Ogromny wpływ miał na mnie czas budowania świadomości solidarności, która pozwoliła nam odzyskać upragnioną wolność - mówiła kandydatka KE podczas swojego przemówienia.

d2jzxn6

Zanim te słowa padły na scenie, Ochojska zwróciła uwagę, że miała problem, by wejść na podium. Dwóch mężczyzn pomogło niepełnosprawnej działaczce dostać się na scenę.

ZOBACZ WIDEO: Ochojska na konwencji: trzeba było mnie wnieść na podium

- Mam nadzieję, że skoro zaproszono mnie do polityki europejskiej, takie podia będą dostępne również dla osób, które chodzą o kulach, w ogóle dla osób niepełnosprawnych - skwitowała ze sceny - podkreśliła kandydatka w wyborach do PE.

Do sprawy odniosło się biuro prasowe Platformy Obywatelskiej. "Podjazd dla osób niepełnosprawnych był zapewniony. Pani Janina Ochojska poprosiła jednak o pomoc dwie osoby, pomimo wcześniejszej informacji o możliwości skorzystania z podjazdu" - cytuje oświadczenie PO portal Gazeta.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: gazeta.pl

d2jzxn6

Podziel się opinią

Share
d2jzxn6
d2jzxn6
Więcej tematów