Trwa ładowanie...
d20iguq

Ocena Obamy odróżnia nas od innych obywateli UE

Polacy wyraźnie różnią się od mieszkańców Europy Zachodniej w ocenie prezydenta Baracka Obamy, misji w Afganistanie oraz światowego przywództwa. Takie rezultaty przynosi najnowszy raport amerykańskiego instytutu German Marshall Fund.

Share
d20iguq

German Marshall Fund od 9 lat publikuje raporty na temat poglądów na kwestie bezpieczeństwa, polityki i gospodarki po obu stronach Atlantyku. Jednak w najnowszym badaniu różnice pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej okazały się na tyle znaczące, że naszemu krajowi poświęcono osobny rozdział - mówi Michał Baranowski z waszyngtońskiego biura German Marshall Fund.

Na zachodzie poparcie dla Obamy sięga niemal 80%, w Polsce nie przekracza 60%. Poza tym, Polacy najbardziej krytycznie oceniają politykę USA w Afganistanie i chcą jak najszybszego wycofania wojsk z tego kraju.

Od czasu odejścia ze stanowiska George’a Busha liczba Polaków, którzy uważają amerykańskie przywództwo za pożądane wzrosła z 34 do 46%. Jednak na Zachodzie odsetek osób wyrażających taki pogląd jest o 9% wyższy. Aż 70% mieszkańców naszego kraju widzi światowego przywódcę w Unii Europejskiej.

d20iguq

Podziel się opinią

Share
d20iguq
d20iguq
Więcej tematów