Trwa ładowanie...
d1q4wcr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

OBWE apeluje o demilitaryzację Szyrokyne

Przedstawiciele misji specjalnej OBWE we wschodniej Ukrainie zaapelowali do stron konfliktu o zaprzestanie starć w rejonie Szyrokyne w pobliżu Mariupola, o wycofanie stamtąd sprzętu bojowego i zapewnienie dostępu do tej miejscowości obserwatorom OBWE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
OBWE apeluje o demilitaryzację Szyrokyne
(PAP/EPA, Fot: ALEXANDER ERMOCHENKO)
d1q4wcr

Wiceszef misji obserwacyjnej OBWE na wschodzie Ukrainy Alexander Hug powiedział na konferencji prasowej w Mariupolu, że członkowie misji byli tego dnia w Szyrokyne i podczas pobytu słyszeli ponad 20 wystrzałów z moździerzy, a także wymianę ognia z broni palnej.

Hug powiedział, że w trakcie wizyty w Szyrokyne ciężko ranny został dziennikarz, którego zraniło podwieszone urządzenie wybuchowe. Pierwszej pomocy rannemu udzielił medyk znajdujący się w składzie misji OBWE. Rosyjskie media podały, że ranny to dziennikarz rosyjskiego kanału "Zwiezda", który miał kręcić materiał o pracy misji OBWE.

- Kontynuowanie ostrzału i naruszanie rozejmu to wielkie niebezpieczeństwo nie tylko dla przedstawicieli misji, dziennikarzy, lecz i dla cywilów, którzy mieszkają w Szyrokyne - powiedział Alexander Hug. Wg jego danych obecnie we wsi przebywa od 30 do 40 mieszkańców, wśród których są też dzieci.

d1q4wcr

Wcześniej rzeczniczka b. prezydenta Leonida Kuczmy, który jest przedstawicielem Kijowa w grupie kontaktowej ds. Ukrainy, informowała, że Kijów zaproponował demilitaryzację Szyrokyne. Miejscowość Szyrokyne leży na trasie od granicy rosyjskiej do Mariupola nad Morzem Azowskim w południowej części obwodu donieckiego.

Zobacz także: Spotkanie na ukraińskim froncie

d1q4wcr

Podziel się opinią

Share

d1q4wcr

d1q4wcr
Więcej tematów