Trwa ładowanie...

Oburzenie po "happeningu". Mariusz Błaszczak: MON zawiadomi prokuraturę

Dzień przed 11 listopada, Narodowym Świętem Niepodległości, do schodzących z warty żołnierzy podjechał mężczyzna kartonowym "czołgiem". Internauci, politycy i dziennikarze dali wyraz swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych. Na słownej krytyce się nie skończy. Sprawa trafi też do prokuratury.
Share
Internauci udostępniają zdjęcie w mediach społecznościowych
Internauci udostępniają zdjęcie w mediach społecznościowychŹródło: Twitter
d317op7

"Absolutny skandal" - tak zachowanie przeciwników PiS-u przez Grobem Nieznanego Żołnierza ocenił minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. W niedzielę, w dniu miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, członek KOD-u w kartonowym czołgu wjechał na plac Piłsudskiego.

"Nie ma akceptacji dla takich zachowań" - dodał Błaszczak i zapowiedział, że MON złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego.

Emocje wokół Marszu Niepodległości. Gość miał pretensje o to, kto siedział obok niego w studiu

Błaszczak opublikował post w poniedziałek, jednak już w niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. "Kodziarze atakują nawet żołnierzy pełniących służbę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Te dwa zdjęcia są po prostu smutne, bo w obawie przed czym bezkarnie znieważani są żołnierze?" - napisał poseł Sebastian Kaleta.

d317op7

Odpowiedział mu Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji: "Kto by to nie przeszkadzał czy drwił. Święto Narodowe i związane z tym uroczystości psuć - to wstyd!".

"Po prawej stronie żołnierze Wojska Polskiego pełniący wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po lewej członek grupy działaczy opozycji, który usiłuje być zabawny, a jest żałosny. Różnic się można politycznie na tysiąc sposobów, ale nie szanować munduru i poległych?" - ocenił z kolei dziennikarz "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski Marcin Makowski.

Co na to KOD? - Skoro pl. Piłsudskiego to teraz teren wojskowy, myśleliśmy, że może jak przyjedziemy z czołgiem, to nas wpuszczą - stwierdził jeden z uczestników akcji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

d317op7

Na twitterowym profilu KOD-u pojawił się wpis z pytaniem do Błaszczaka: "Panie ministrze, ile czołgów pan zakupił dla polskiej armii podczas swojej kadencji? Te odmalowane czołgi z Gliwic się nie liczą".

Zobacz też:

11 listopada. Będzie odpowiedź na Marsz Niepodległości. "Mogą uznać nas za wrogów"

Badanie WP. Marsz Niepodległości ma więcej zwolenników niż przeciwników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d317op7

Podziel się opinią

Share
d317op7
d317op7
Więcej tematów