Trwa ładowanie...
d1kz3l6

Oburzające słowa radnego. Chodzi o udział Kenijczyków w polskich maratonach

Radny Dariusz Sienko z PiS chce zapisu o zakazie nagród finansowych w Półmaratonie Świdnickim w związku z "biznesem na Kenijczyka". Bieg porównał do cyrku wędrownego ze zwierzętami. Jego słowa wywołały oburzenie.
Share
Kenijczycy wygrywają maratony w Polsce
Kenijczycy wygrywają maratony w PolsceŹródło: East News
d1kz3l6

Dużo emocji wzbudziła piątkowa sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Swoją interpelacją zaskoczył radny PiS Dariusz Sienko. Nie zgadza się on na nagrody finansowe dla biegaczy w Półmaratonie Świdnickim ze względu na to, że imprezy wygrywają nagminnie Kenijczycy.

Radnemu nie podoba się, że zawodnicy biorą udział w imprezie tylko i wyłącznie ze względów finansowych. Nazwał to "biznesem na Kenijczyka".

Jednak to, jakimi słowami wyraził swoją dezaprobatę, zszokowało.

d1kz3l6

- Taka sytuacja powoli zaczyna mieć podobieństwo do cyrku wędrownego ze zwierzętami, na którego występy, jak wiemy, miasto Świdnica od jakiegoś czasu nie wyraża zgody - mówił Dariusz Sienko.

Przytoczył przykłady Kenijczyków, których przywozi się na kilka biegów pod rząd w zamian za część pieniędzy z wygranych.

Pytał też, czy są prowadzone testy antydopingowe.

Niektórzy uczestnicy sesji przerwali radnemu i wyrazili oburzenie porównaniem ludzi do zwierząt.

d1kz3l6

- Gdyby pan radny Sienko chociaż raz przebiegł się w półmaratonie, tak jak ja czy radny Paluszek, to może przewietrzyłoby mu to umysł. Bo widzę, że tego brakuje - zareagował przewodniczący świdnickiej rady Jan Dziędzielski.

- To są wycieczki rasistowskie - mówił.

- Ja Kenijczyków do Świdnicy zapraszam, ale nagród finansowych nie będzie. Gdzie tu rasizm? - odpowiadał radny Sienko.

"Kolejny 'geniusz' z jedynej słusznej partii. Tym razem kenijskich biegaczy porównuje do zwierząt w cyrku..." - skomentował Borys Budka na Twitterze.

d1kz3l6

Podziel się opinią

Share
d1kz3l6
d1kz3l6
Więcej tematów