Trwa ładowanie...

Obrzucili meczet bekonem. Polacy skazani na 8 miesięcy więzienia za przestępstwo na tle nienawiści rasowo-religijnej

• Dwóch polskich imigrantów zostało skazanych w Wielkiej Brytanii

• Otrzymali wyrok 8 miesięcy więzienia, mężczyźni przyznali się do winy.

• Prokuratura uznała to za przestępstwo na tle nienawiści o "wysokim kalibrze"

Share
Obrzucili meczet bekonem. Polacy skazani na 8 miesięcy więzienia za przestępstwo na tle nienawiści rasowo-religijnejŹródło: freeimages.com, fot: Joe Green
d1vdr52

Osiem miesięcy więzienia - taki wyrok usłyszało dwóch polskich imigrantów, którzy kilka miesięcy temu wtargnęli do londyńskiego meczetu i obrzucili modlących się bekonem. Sędzia uznał to za przestępstwo na tle nienawiści rasowo-religijnej. Porównał zachowanie skazanych do zachowania ludzi obrażających na Wyspach członków polskiej społeczności.

Rozprawa odbywała się w Sądzie Koronnym Blackfriars na południu Londynu. Mężczyźni przyznali się do winy. Pierwszy z Polaków, Piotr Cz. ma 28 lat. Drugi jest o siedem lat młodszy.

<a href="http://wiadomosci.wp.pl/dwoch-polakow-obrzucilo-muzulmanow-w-meczecie-bekonem-6045077391757953a">Dwóch Polaków obrzuciło muzułmanów w meczecie bekonem</a>

Do świątyni Al-Rahman w londyńskim Camden weszli pijani, tuż przed wieczorną modlitwą. Kupili bekon i obrzucili nim modlących się. Mięso trafiło nie tylko w ludzi, ale także zostało rzucone w kierunku półek na buty.

Społeczność muzułmańska była oburzona zachowaniem Polaków. Prokuratura uznawała czyn za przestępstwo na tle nienawiści o "wysokim kalibrze".

Spożywanie wieprzowiny jest zabronione w islamie.

d1vdr52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vdr52
d1vdr52
Więcej tematów