Trwa ładowanie...
d2twhof

Obostrzenia od lutego. Informacja rządu. Dworczyk zapowiada rozluźnienie

Najprawdopodobniej w czwartek poznamy decyzje rządu, dotyczące obostrzeń od początku lutego. Michał Dworczyk zapowiada pewne rozluźnienie. - Ostateczne decyzje będą zapadały dzisiaj rano - powiedział. Są pierwsze nieoficjalne informacje na ten temat.
Share
Obostrzenia od lutego? Michał Dworczyk zapowiada
Obostrzenia od lutego? Michał Dworczyk zapowiadaŹródło: PAP
d2twhof

- Będziemy najprawdopodobniej dzisiaj mogli przekazać informacje na temat tego, jak dalej będzie wyglądała sytuacja związana z obostrzeniami wynikającego z pandemii, która trwa w Polsce i w Europie od wielu miesięcy - mówił w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia Michał Dworczyk.

Przypomniał, że wprowadzone obostrzenia obowiązują do końca miesiąca, "a w konsekwencji kończy się ten czas analizy i decyzji dotyczących jak dalej ta sytuacja będzie wyglądała".

- Jeśli chodzi o Polskę, wyniki zachorowań i sytuacja pandemiczna w stosunku do wielu naszych partnerów zagranicznych nie jest zła, ale jednak nie możemy zapominać o tym, co się dzieje w innych krajach UE - podkreślił.

d2twhof

Jakie będą decyzje rządu?

Dopytywany, jakie będą nowe decyzje rządu, Dworczyk stwierdził, że "trzeba patrzeć z ostrożnym optymizmem w przyszłość", "trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia, ale musi być to niezwykle ostrożny proces".

Podkreślił, że "nie możemy zamykać oczu na to, co się dzieje w innych krajach europejskich". Przypomniał między innymi, że wiele państw przedłuża obostrzenia, w niektórych krajach jest wprowadzona godzina policyjna.

- My też musimy mieć zawsze w tyle głowy, że nie jesteśmy jakąś wyspą, która jest oddzielona oceanem od innych krajów europejskich. Musimy myśleć o bezpieczeństwie, zdrowiu i życiu Polaków - zaznaczył Michał Dworczyk.

d2twhof

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu, nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VII zostanie przedłużone o kolejne dwa, a być może i cztery tygodnie, galerie handlowe mają wrócić do funkcjonowania od 1 lutego, ale właściciele pensjonatów, hoteli, restauracji i barów będą musieli czekać na otwarcie przynajmniej kolejny miesiąc.

Czekamy zatem na konferencję prasową, na której rząd przedstawi zasady bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywać od 1 lutego.

Przypomnijmy, że obecne obostrzenia obowiązują od 28 grudnia. Najpierw rząd zaplanował je do 17 stycznia, ale później przedłużył o kolejne dwa tygodnie - do końca stycznia. Jedyna zmiana dotyczyła dzieci z klas I-III w szkołach podstawowych. Po feriach wróciły do nauki stacjonarnej.

Koronawirus. Rząd szuka szczepionek poza mechanizmem UE? Radosław Fogiel: analizujemy sytuację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2twhof

Podziel się opinią

Share
d2twhof
d2twhof
Więcej tematów