Trwa ładowanie...

Obostrzenia. Jest decyzja ws. branży fitness

Koronawirus w Polsce. W związku z poprawiającymi się w ostatnich dniach danymi epidemicznymi, rząd podjął decyzję o zmianach w obowiązujących restrykcjach. Dotyczą one m.in. siłowni, basenów i innych obiektów sportowych.

Share
Obostrzenia. Jest decyzja ws. branży fitness
Obostrzenia. Jest decyzja ws. branży fitnessŹródło: EASTNEWS, Fot: Jakub Kaminski
d2njv1h

Konferencja premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego odbyła się w środę 28 kwietnia, zaraz po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Zdecydowaliśmy się na luzowanie restrykcji w skali ogólnopolskiej, a nie regionalnej, bo w ostatnim czasie zmniejszyła się różnica w skali średniej zachorowań na 100 tys. mieszkańców w poszczególnych regionach - powiedział minister zdrowia.

d2njv1h

Szef resortu zdrowia ogłosił harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Rząd podjął decyzję m.in. ws. branży fitness.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń

Od 1 maja dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży możliwe będzie uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach, przy maksymalnie 50 proc. obłożenia obiektu.

Zobacz też: ING Bank Śląski: banki wspierają Firmy w odbudowie przedsiębiorczości

Minister Niedzielski zapowiedział również, że od 15 maja możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, przy maksymalnym udziale 25 proc. publiczności.

d2njv1h

Ponadto, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, od 29 maja możliwe uprawianie sportu na siłowniach i w klubach fitness. Otwarte zostaną też solaria. W obiektach tych będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15m2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2njv1h

Podziel się opinią

Share
d2njv1h
d2njv1h
Więcej tematów