PolskaOBOP: co wyborcy myśleli o wybieranych?

OBOP: co wyborcy myśleli o wybieranych?

Z sondażu Ośrodka Badań Opinii Publicznej wynika, że tuż przed wyborami SLD był charakteryzowany jako ugrupowanie odnoszące sukcesy (24%) i potrafiące zyskać popularność wśród ludzi (25%) oraz mające dobry program (18%).

UP opisywano najczęściej jako partię budzącą zaufanie i potrafiącą zyskać popularność (po 10%), mającą dobry program (9%).

Charakteryzując PO najczęściej wskazywano, że jest to ugrupowanie, które potrafi zyskać popularność wśród ludzi (15%), ma aktywnych polityków, ale nie budzi zaufania (po 11%).

Samoobrona była postrzegana jako partia, która łatwo wchodzi w spory (26%) i nie budzi zaufania (16%), ale jest stanowcza i nieustępliwa (12%).

PSL najczęściej przypisywano takie określenia jak: budzi zaufanie (14%), potrafi zyskać popularność wśród ludzi (13%) i ma szczery zamiar realizować głoszony program (12%).

Najczęściej pojawiające się określenia w stosunku do PiS to: budzi zaufanie (11%), jest stanowcze i nieustępliwe oraz ma dobry program (po 9%).

LPR to ugrupowanie, którego charakterystyka - według OBOP - sprawiła najwięcej trudności - 79% ankietowanych osób wstrzymało się od określenia wizerunku tego ugrupowania.

W wizerunku AWSP na plan pierwszy wysuwane były: nieuczciwość przywódców (21%), brak sukcesów (21%) i przekonanie, że istotne są dla niej nie tyle ideały, ale władza (22%).

Unia Wolności, to partia, która zdaniem badanych nie odnosi sukcesów (19%), nie budzi zaufania (17%) i jest niepopularna wśród ludzi (16%).

Sondaż OBOP przeprowadził 8-11 września 2001 r. na reprezentatywnej, losowej 1040-osobowej ogólnopolskiej próbie osób powyżej 15 roku życia. (reb)

obopspołeczeństwopartie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)