WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Obława na bojowników IS i Kurdów w Turcji. Około 300 aresztowań

Turecka policja przeprowadziła w 13 prowincjach na terenie kraju
obławy na bojowników Państwa Islamskiego (IS) i Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - poinformowała
kancelaria tureckiego premiera. Do tej pory aresztowano już 297 osób, w tym 37 obcokrajowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W środę kurdyjscy separatyści przyznali się do zabicia dwóch tureckich policjantów, których oskarżali o współpracę z IS
W środę kurdyjscy separatyści przyznali się do zabicia dwóch tureckich policjantów, których oskarżali o współpracę z IS (AFP, Fot: BULENT KILIC)
WP

Zapowiedziano walkę "bez wyjątku" ze wszystkimi grupami "terrorystycznymi" w Turcji.

Premier Ahmet Dovutoglu oświadczył na konferencji prasowej, że operacje wymierzone w IS, a także w lewicowych i kurdyjskich bojowników nie są jednorazowe. Są one wszechstronne i będą kontynuowane - zapowiedział.

Wcześniej informowano, że w operacji przeciwko siedzibom IS i PKK w samym Stambule wzięło udział ok. 5 tys. policjantów, wspartych przez śmigłowce. Według agencji Dogan policjanci zrewidowali ok. 140 różnych miejsc w tej metropolii.

WP

Agencja Anatolia podała, że w czasie operacji w Stambule zabita została działaczka skrajnie lewicowej organizacji Rewolucyjny Front-Partia Wyzwolenia Ludu (DHKP-C). Działaczka zginęła w czasie strzelaniny, gdy policja próbowała dostać się do mieszkania w stambulskiej dzielnicy Bagcilar.

Operację tureckich służb przeprowadzono cztery dni po samobójczym zamachu, przypisywanym przez turecki rząd Państwu Islamskiemu, w którym w mieście Suruc, w pobliżu granicy syryjskiej, zginęło 32 prokurdyjskich działaczy. Natomiast w środę kurdyjscy separatyści przyznali się do zabicia, w odwecie za zamach w Suruc, dwóch tureckich policjantów, których oskarżali o współpracę z IS.

Polub WP Wiadomości
WP
WP