Trwa ładowanie...

Obława na bojowników IS i Kurdów w Turcji. Około 300 aresztowań

Turecka policja przeprowadziła w 13 prowincjach na terenie kraju
obławy na bojowników Państwa Islamskiego (IS) i Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - poinformowała
kancelaria tureckiego premiera. Do tej pory aresztowano już 297 osób, w tym 37 obcokrajowców.

Share
Obława na bojowników IS i Kurdów w Turcji. Około 300 aresztowań
Źródło: AFP, Fot: BULENT KILIC
d1gvqke

Zapowiedziano walkę "bez wyjątku" ze wszystkimi grupami "terrorystycznymi" w Turcji.

Premier Ahmet Dovutoglu oświadczył na konferencji prasowej, że operacje wymierzone w IS, a także w lewicowych i kurdyjskich bojowników nie są jednorazowe. Są one wszechstronne i będą kontynuowane - zapowiedział.

d1gvqke

Wcześniej informowano, że w operacji przeciwko siedzibom IS i PKK w samym Stambule wzięło udział ok. 5 tys. policjantów, wspartych przez śmigłowce. Według agencji Dogan policjanci zrewidowali ok. 140 różnych miejsc w tej metropolii.

Agencja Anatolia podała, że w czasie operacji w Stambule zabita została działaczka skrajnie lewicowej organizacji Rewolucyjny Front-Partia Wyzwolenia Ludu (DHKP-C). Działaczka zginęła w czasie strzelaniny, gdy policja próbowała dostać się do mieszkania w stambulskiej dzielnicy Bagcilar.

Operację tureckich służb przeprowadzono cztery dni po samobójczym zamachu, przypisywanym przez turecki rząd Państwu Islamskiemu, w którym w mieście Suruc, w pobliżu granicy syryjskiej, zginęło 32 prokurdyjskich działaczy. Natomiast w środę kurdyjscy separatyści przyznali się do zabicia, w odwecie za zamach w Suruc, dwóch tureckich policjantów, których oskarżali o współpracę z IS.

d1gvqke

Podziel się opinią

Share
d1gvqke
d1gvqke
Więcej tematów