Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Obchody Święta Niepodległości w Katowicach

11 listopada w Katowicach zapowiada się bardzo uroczyście. Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się od występu Orkiestry Dętej i mszy w Archikatedrze Chrystusa Króla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obchody Święta Niepodległości w Katowicach
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)

- Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Katowicach organizuje Urząd Wojewódzki we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta. W tym roku nie odbędą się żadne wydarzenia na Stadionie Śląskim, jak było dotychczas, jednak atrakcji nie zabraknie - informuje w rozmowie z WP.PL Ksymena Zawada z biura prasowego wojewody śląskiego.

O godzinie 10:00 przed Archikatedrą Chrystusa Króla wystąpi Orkiestra Dęta KWK Wujek, a o 10:30 w świątyni rozpocznie się msza święta za Ojczyznę pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego ks. abp. Wiktora Skworca. Za oprawę artystyczną mszy odpowiedzialna będzie Filharmonia Śląska.

O godzinie 12:00 uczestnicy uroczystości przejdą z placu przed Archikatedrą pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tam o 12:30 rozpocznie się kolejny etap uroczystości.

Zostanie odegrany hymn państwowy, a na maszt wciągnięta zostanie flaga. Odbędą się przemówienia i uroczysty apel pamięci. Zaplanowano również salwę honorową i defiladę. Oprawę artystyczną tej części obchodów zapewni Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów