Trwa ładowanie...
d2tafkj

Obchody 61 rocznicy wybuchu II wojny światowej

d2tafkj
d2tafkj

1 września 1939 r. oddziały niemieckiego Wermachtu wkroczyły do Polski bez wypowiedzenia wojny; na Warszawę spadły pierwsze bomby. Tak zaczęła się najkrwawsza z wojen w dziejach świata.
W 61 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Katowicach spotkali się premier Północnej Nadrenii-Westwalii Wolfgang Clement oraz premier Jerzy Buzek. Obaj złożyli kwiaty pod katowicką Wieżą Spadochronową - symbolem oporu polskich harcerzy, broniących Katowic przed Niemcami we wrześniu 1939 r.
W swoim przemówieniu premier Buzek przypomniał, że pojednanie narodów Polski i Niemiec ma ogromne znaczenie dla przyszłości obu krajów.

W tym samym czasie w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta zmiana wart. Na płycie grobu złożyli wieńce kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i parlamentarzyści, władz samorządowych i młodzieży.
Przy dźwiękach marszów granych przez orkiestrę reprezentacyjną Wojska Polskiego przez plac przedefilowali żołnierze reprezentujący wszystkie rodzaje sił zbrojnych. (mk)

d2tafkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tafkj
Więcej tematów