Trwa ładowanie...
d2o14qx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Obama: atak w Mali wzmocni determinację USA w walce z terroryzmem

Atak na hotel w Bamako jedynie wzmocni determinację Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w walce z terroryzmem - powiedział w sobotę w stolicy Malezji, Kuala Lumpur, prezydent USA Barack Obama.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obama: atak w Mali wzmocni determinację USA w walce z terroryzmem
(PAP, Fot: WALLACE WOON)
d2o14qx

- Stany Zjednoczone będą nieugięte - zapewnił Obama i dodał, że atak w Bamako jest kolejnym przypomnieniem, że "plaga terroryzmu" zagraża wielu narodom. Mówił także o "barbarzyństwie islamskich ekstremistów", którzy zajęli hotel w stolicy Mali.

Prezydent USA przebywa w Kuala Lumpur na szczycie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

W ataku islamistów na hotel w stolicy Mali, Bamako, zginęło 21 osób, w tym dwóch napastników. Departament Stanu USA poinformował, że wśród zabitych jest Amerykanin, nie podając tożsamości ofiary. Jednak jej rodzina ujawniła, że to 41-letnia Anita Datar ze stanu Maryland, która w Mali pracowała dla jednej z międzynarodowych agencji ds. rozwoju.

d2o14qx

Zobacz także: Zakładnicy z hotelu w Bamako uwolnieni. W środku znaleziono 18 ciał

d2o14qx

Podziel się opinią

Share

d2o14qx

d2o14qx
Więcej tematów