Trwa ładowanie...

O. Rydzyk z zakazem wjazdu na teren Kanady?

Były polityk Thomas Lukaszuk wysłał do kanadyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych cytaty z wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka i wybranych gości jego stacji. Według niego, są one mową nienawiści. Redemptorysta może mieć problemy z wjazdem na teren Kanady.

O. Rydzyk z zakazem wjazdu na teren Kanady?Źródło: East News
d3m3mhj

49-letni Thomas Lukaszuk pochodzi z Gdyni, ale gdy był dzieckiem jego rodzina wyemigrowała do Kanady. Wiele lat związany był z polityką, choć od jakiegoś czasu zajmuje się już tylko doradztwem biznesowym. Mężczyzna słynie z niechęci do toruńskiego duchownego. Podczas ostatniej wizyty o. Tadeusza Rydzyka w Kanadzie publicznie go krytykował apelując do biskupa Calgary, że nie powinien gościć redemptorysty.

Lukaszuk wysłał do kanadyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych cytaty z wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka oraz wybranych gości jego stacji – Radia Maryja. Według byłego polityka, są one mową nienawiści.

Mężczyzna zwórcił uwagę na wypowiedź europosła Marka Jurka (do Europarlamentu dostał się z listy PiS)
, którą przeczytał w mediach związanych z Tadeuszem Rydzykiem. Polityk uważa, że Kanada stoi na czele rewolucji przeciwko rodzinie, wierze i wychowaniu chrześcijańskiemu. - Warto patrzeć na Kanadę, żebyśmy wiedzieli do czego to zmierza - powiedział Jurek, cytowany przez Radio Maryja.

d3m3mhj

- Postawa europosła jest niepokojąca i odzwierciedla pod tym względem wypowiedzi ojca Rydzyka oraz wielu gości Radia Maryja. W Kanadzie jesteśmy otwarci na tematy wiary, wolności osobistych i praw człowieka, jednak ta wymiana poglądów musi być pełna szacunku i obejmująca wszystkich. Niestety komentarze ojca Rydzyka i jego gości radiowych często mają oparcie w nietolerancji. Moim zdaniem w niektórych przypadkach wyraźnie przechodzą w mowę nienawiści – wyjaśnia Lukaszuk w rozmowie z onet.pl.

Jak tłumaczy Lukaszuk, Kanada i tamtejsza polonia to jedno z ważnych źródeł finansowania przedsięwzięć związanych z Tadeuszem Rydzykiem. Chciałby, aby to finansowanie się skończyło. Jeśli resort spraw zagranicznych Kanady zgodzi się z jego opinią, duchowny może mieć problem z wjazdem na teren Kanady.

Źródło: onet.pl

d3m3mhj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m3mhj
Więcej tematów