Trwa ładowanie...
d1p6oir

O krok od tragedii na drodze. Kierowca autobusu miał prawie 4 promile

Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie kierowca podmiejskiego autobusu. W pojeździe jadącym przez podwrocławską miejscowość Siechnice podróżowało sześcioro pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O krok od tragedii na drodze. Kierowca autobusu miał prawie 4 promile
(Policja)
d1p6oir

Dziś, około godziny 5.30 pasażerowie jadący autobusem w Siechnicach (woj. dolnośląskie) dostrzegli coś niepokojącego w zachowaniu kierowcy i w jego sposobie jazdy.

- Jeden ze świadków twierdził nawet, że kierujący jechał slalomem. Podróżujący autobusem mężczyzna widząc poczynania kierowcy i podejrzewając, że jest on w stanie nietrzeźwym, wykorzystał jego nieuwagę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki – mówi kom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pasażerowie wezwali policję, a interweniujący mężczyzna postanowił przytrzymać kierowcę aż do przybycia funkcjonariuszy. Po chwili jednak kierujący autobusem 47-latek zbiegł. Przybyli na miejsce policjanci rozpoczęli przeszukanie pobliskiego terenu i tam znaleźli ukrywającego się nietrzeźwego kierowcę.

d1p6oir

- W wyniku przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania, okazało się, że kierowca, 47-letni mieszkaniec Wrocławia, ma w organizmie 3,8 promila alkoholu. Został przewieziony już do policyjnego aresztu. Całe szczęście, dzięki zdecydowanej interwencji jednego z pasażerów nie doszło do tragedii – dodaje Rynkiewicz.

Nietrzeźwemu kierowcy grozić może teraz 2 lata pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Zarzuty usłyszy jednak po wytrzeźwieniu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1p6oir

Podziel się opinią

Share
d1p6oir
d1p6oir
Więcej tematów