Trwa ładowanie...
d1vu9xf

"Numerek" - sposób na kolejkę w gdańskim magistracie

• Student informatyki stworzył aplikację pomagającą petentom gdańskiego magistratu
• "Gdańsk Numerek" pozwala swoim użytkownikom monitorować sytuację w urzędzie na odległość
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Numerek" - sposób na kolejkę w gdańskim magistracie
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d1vu9xf

Stanie w niekończącej się kolejce i obawa, że jeśli na chwilę wyjdziemy z urzędu, przegapimy szansę, by dostać się do okienka - to rozterki znane chyba każdemu petentowi. Jednak dzięki aplikacji "Gdańsk Numerek" autorstwa studenta informatyki, Eliasza Sawickiego, wyjście na spacer lub zakupy podczas czekania na swoją kolej w urzędzie stało się możliwe. Za sprawą tego wynalazku kolejkomaty z Urzędu Miejskiego w Gdańsku nosi się przy sobie - w telefonie.

Aplikacja "Gdańsk Numerek" pokazuje swojemu użytkownikowi dokładnie te same informacje z tablic odliczających kolejnych petentów (czyli tzw. kolejkomatów), które uzyskałby on, siedząc w poczekalni w jednym z czterech Zespołów Obsługi Mieszkańców gdańskiego magistratu - wystarczy tylko podejść do ZOMu i pobrać bilet z numerem. Dane te udostępniane są co prawda w internecie, na stronie internetowej magistratu, jednak - jak tłumaczy autor "Numerka", żeby do nich dotrzeć, trzeba przejść przez kilka stron, co w telefonie nie jest zbyt wygodne.

- Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze czas oczekiwania jest na tyle długi, by warto było wyjść z urzędu, ale z doświadczenia moich znajomych wiem, że na załatwienie sprawy w Urzędzie Miejskim w Gdańsku trzeba nieraz poczekać dobre kilkadziesiąt minut. Na przykład, żeby zarejestrować samochód - mówi portalowi gdansk.pl Eliasz Sawicki, autor programu. - Szukałem pomysłu na aplikację, nad którą mógłbym popracować w domu i która mogłaby przydać się innym ludziom - dodaje.

Aplikacja jest darmowa, jednak działa na razie jedynie na telefonach z iOS. Twórca "Numerka" tłumaczy, że ma też w planie przygotowanie wersji na androida, ale najpierw pragnie sprawdzić, jak dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć aplikacja.

d1vu9xf

Podziel się opinią

Share
d1vu9xf
d1vu9xf
Więcej tematów