Trwa ładowanie...
drrzhd7

NSA uchylił wniosek o odwołanie dyrektorki PKCh

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wniosek o odwołanie Anny Szubart-Lelek z funkcji Dyrektora Podkarpackiej Kasy Chorych, czego domagał się prezes Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, Michał Żemojda.

Share
drrzhd7

Poinformowała o tym w czwartek rzeczniczka kasy, Liliana Leniart.

Żemojda w listopadzie 2001 roku domagał się odwołania m.in. dyrektorki PRKCh, która - jego zdaniem - nielegalnie próbowała wprowadzić elektroniczne karty ubezpieczenia zdrowotnego. Do prokuratury wpłynęło także zawiadomienie o wyrządzeniu wskutek tego wielkiej szkody finansowej.

Podkarpacka Kasa Chorych unieważniła ogłoszony przetarg na system elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego i nie wydała z tego tytułu ani złotówki. Naczelny Sąd Administracyjny nie podzielił zarzutów prezesa UNUZ, dotyczących zwłaszcza tego, że dyrektorka kasy działała nielegalnie, stosując się do rozporządzenia Rady Ministrów z 1999 r. i ogłaszając przetarg. Zdaniem NSA, akt prawny pozostał aktualny do czasu wydania nowego. A nowego rozporządzenia minister zdrowia dotychczas nie wydał - stwierdziła Liliana Leniart, rzeczniczka PRKCh.

Dodała, że w związku z tym NSA odrzucił zarzut, że przetarg został ogłoszony bez podstawy prawnej, i że dyrektorka przekroczyła uprawnienia, ponieważ uchwałę o przeprowadzeniu przetargu podjął zarząd, a dyrektorka działała z jego upoważnienia. (aka)

drrzhd7

Podziel się opinią

Share
drrzhd7
drrzhd7
Więcej tematów