WP

NSA inwigiluje graczy komputerowych w wirtualnym świecie

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i brytyjska agencja wywiadu elektronicznego GCHQ szpiegowały graczy w wirtualnych światach gier komputerowych - poinformowały dzienniki "Guardian" i "New York Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NSA inwigiluje graczy komputerowych w wirtualnym świecie
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
WP

Działalność wywiadowcza polegała na gromadzeniu informacji na temat użytkowników uczestniczących w grach komputerowych odbywających się w wirtualnych światach online. Media informują, że pod lupą agentów NSA i GCHQ znaleźli się użytkownicy takich gier jak między innymi World of Warcraft i Second Life, które cieszą się dużą popularnością w środowiskach graczy. Dane były zdobywane przez agentów, którzy również uczestniczyli w rozgrywkach odbywających się w internecie.

Nie opublikowano jednak informacji o tym, w jakim okresie inwigilowani byli gracze ani ilu z nich było śledzonych.

Informacje o inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez NSA ujawnił były współpracownik tej agencji Edward Snowden. Chodzi o inwigilację internetu na wielką skalę (program PRISM), przechwycenie danych o milionach połączeń telefonicznych we Francji czy Hiszpanii oraz podsłuchiwanie telefonu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów innych 34 państw. Te informacje wywołały burzę polityczną w Europie, przysparzając dodatkowych argumentów za wzmocnieniem prawa do ochrony prywatności Europejczyków.

WP

Snowden w maju zbiegł z USA do Hongkongu, a następnie znalazł się w Rosji, gdzie uzyskał roczny azyl.

Polub WP Wiadomości
WP
WP