Trwa ładowanie...

Nożownik zaatakował ortodoksyjnego żyda we Francji. Krzyczał "Allahu Akbar"

• W Strasburgu mężczyzna zaatakował na ulicy ortodoksyjnego żyda

• Napastnik krzyczał "Allahu Akbar" i kilkakrotnie dźgnął nożem ofiarę

• Ofiara trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

• Napastnik jest już w rękach policji

Nożownik zaatakował ortodoksyjnego żyda we Francji. Krzyczał "Allahu Akbar"Źródło: AFP, fot: JEAN-PIERRE CLATOT
d1hfepe
d1hfepe

Kolejny atak nożownika we Francji. Tym razem ofiarą napastnika nie był ksiądz, ale idący ulicą tradycyjnie ubrany ortodoksyjny żyd. Świadkowie słyszeli, jak krzyczał "Allahu Akbar".

Dramatyczne sceny rozegrały się na jednej z ulic Strasburga. Ofiara została zaatakowan tuż przed swoim domem, który znajduje się zaledwie 500 metrów od synagogi.

Napastnik, jak informuje 20minutes.fr, był młodszy od ofiary, miał około 30-40 lat. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że jest muzułmaninem i był już wcześniej znany z policji.

Na razie policja nie wypowiada się na temat tej sprawy. Nie wiadomo, co kierowało sprawcą. Według "Journal du Dimanche" napastnik leczył się w przeszłości psychiatrycznie.

d1hfepe

Ofiara ataku nożownika trafiła do szpitala. Na szczęście, jej stan jest stabilny. Nic nie zagraża życiu mężczyzny o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze rabin Strasburga Mendel Samama.

Wielki rabin Strasburga René Gutman w rozmowie z France Bleu stwierdził, że napastnik ma już na koncie inny atak na żyda w Starsburgu - w 2010 roku. Wówczas sąd uznał, że nie może on odpowiadać za swoje czyny z powodu choroby psychicznej i skierował go na leczenie.

W Strasburgu mieszka około 15 tysięcy żydów. Stanowią oni ok. 5 proc. całej populacji tego miasta.

d1hfepe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hfepe
Więcej tematów