Trwa ładowanie...
d1xfv8x

Nożownik z Hamburga działał z pobudek islamistycznych. Był niestabilny psychicznie

Szef MSW kraju związkowego Hamburga Andy Grote powiedział, że 26-letni mężczyzna, który w piątek nożem kuchennym zabił jedną osobę, a siedem ranił, działał z pobudek islamistycznych oraz był osobą niestabilną psychicznie.
Share
Nożownik z Hamburga działał z pobudek islamistycznych. Był niestabilny psychicznie
Źródło: PAP/EPA
d1xfv8x

"Nie wiemy, który z tych elementów był decydujący" - zastrzegł.

Grote potwierdził, że nożownik był znany hamburskiej policji. - Mieliśmy informacje o jego radykalizacji - powiedział szef hamburskiego MSW zastrzegając, że napastnik uważany był za islamistę, a nie za dżihadystę. Policja przeprowadzała z nim rozmowy ostrzegawcze.

Grote podkreślił, że dotychczasowe śledztwo nie wykazało powiązań sprawcy z tzw. Państwem Islamskim (IS). - Działał na własną rękę - dodał.

d1xfv8x

Szef MSW potwierdził informacje mediów, że pochodzący z krajów arabskich cudzoziemiec był zobowiązany do opuszczenia Niemiec, lecz ze względu na brak dokumentów nie można go było deportować.

Atak w Hamburgu

Uzbrojony w długi nóż kuchenny napastnik wtargnął w piątek po godzinie 15 do supermarketu sieci Edeka w dzielnicy Hamburga Barmbek. Po ucieczce ze sklepu sprawca atakował przechodniów. Ścigający go, wspólnie z policjantami ubranymi po cywilnemu, świadkowie zdarzenia obezwładnili go w pobliżu miejsca zdarzenia.

d1xfv8x

Podziel się opinią

Share
d1xfv8x
d1xfv8x
Więcej tematów