Trwa ładowanie...

Atak nożownika w Hamburgu. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła w ataku z użyciem noża, do którego doszło w piątek w Hamburgu. Sprawca został zatrzymany - poinformowała niemiecka policja na Twitterze. Według nieoficjalnych informacji napastnik to znany służbom islamista 26-letni Ahmad A.
Share
Atak nożownika w Hamburgu. Jedna osoba nie żyje
Źródło: PAP/EPA, Fot: MARIUS ROEER
d2bxa7t

Według doniesień dziennika "Die Welt" mężczyzna wkroczył do sklepu w dzielnicy Barmbek tuż po godzinie 15:00. Zaatakował bezbronnych, przypadkowych ludzi nożem. Jedna osoba nie żyje, cztery zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Według jednego ze świadków napastnik w chwili ataku krzyczał "Allahu Akbar".

- Po ataku napastnik uciekł ze sklepu. Świadkowie pobiegli za nim i zawiadomili policję. Wkrótce potem mężczyzna został zatrzymany w pobliżu sklepu - powiedział rzecznik policji dziennikowi "Die Welt".

d2bxa7t

Z relacji dziennika wynika, że świadkowie, którzy ruszyli w pogoń za nożownikiem, dopadli go na ulicy. Podczas szarpaniny napastnik został lekko ranny. Dziennik "Bild" publikuje zdjęcie zakrwawionego, skutego mężczyzny w radiowozie.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna był sam. Policjanci wykluczyli też rabunkowy motyw ataku.

Według nieoficjalnych informacji "Der Tagesspiegel" sprawca jest znanym służbom bezpieczeństwa islamistą. Policja twierdzi jedynie, że nazywa się Ahmad A., ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do Niemiec przybył jako uchodźca, ostatnio mieszkał w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu.

Timmermans: KE daje Polsce miesiąc na zmiany i rozwiązanie problemów

Żródło: diewelt.de, bild.de

d2bxa7t

Podziel się opinią

Share
d2bxa7t
d2bxa7t
Więcej tematów