Trwa ładowanie...
d3hxzwv

Nowy szczep koronawirusa. Francja się obawia. "Może już krążyć po kraju"

Francja zamknęła granicę z Wielką Brytanią z obawy przed nową mutacją koronawirusa. Teraz tamtejszy minister zdrowia informuje, że nowy szczep może krążyć po kraju już od jakiegoś czasu.
Share
Francja. Obawa przed nową mutacją koronawirusa
Francja. Obawa przed nową mutacją koronawirusaŹródło: Getty Images
d3hxzwv

Francuski minister zdrowia Olivier Véran przyznał w rozmowie ze stacją radiową Europe 1, że jest "całkowicie możliwe", że nowy szczep krąży już po Francji od jakiegoś czasu.

Zaznaczył jednak, że francuskie laboratoria na razie nie potwierdziły przypadku nowej mutacji. - W tym momencie mamy ryzyko teoretyczne - dodał minister, podkreślając, że obecne szczepionki na COVID-19 powinny być skuteczne również przeciwko najnowszej mutacji koronawirusa. Szczepienia mają ruszyć we Francji 27 grudnia. Olivier Véran dodał, że jako pierwsze dostaną szczepionkę osoby najbardziej narażone na chorobę.

Od północy w niedzielę Francja zamknęła granicę z Wielką Brytanią na 48 godzin. Zakaz dotyczy również kierowców dostarczających towary do obu krajów.

d3hxzwv

Sylwester 2020. Cezary Tomczyk o obostrzeniach: gigantyczny absurd

Koronawirus. Nowa mutacja, kolejne kraje zawieszają loty z Wielką Brytanią

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock oświadczył 14 grudnia, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nowym szczepem koronawirusa. Najwięcej przypadków zdiagnozowano na terenie południowej i południowo-wschodniej Anglii.

d3hxzwv

Z opinii ekspertów wynika, że nowa mutacja roznosi się dużo szybciej niż ta znana dotychczas. Naukowcy sądzą jednak, że nie powoduje poważniejszego przebiegu choroby.

Polska zawiesza loty z Wielką Brytanią podobnie jak Belgia, Holandia i Włochy, a także Niemcy oraz Austria.

W niedzielę we Włoszech potwierdzono przypadek zakażenia nową odmianą koronawirusa u mężczyzny, który niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii do Rzymu. Taką informację przekazało włoskie ministerstwo zdrowia. Zakażonego i jego rodzinę poddano procedurze sanitarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hxzwv

Podziel się opinią

Share
d3hxzwv
d3hxzwv
Więcej tematów