Trwa ładowanie...

Nowy pomysł Trzaskowskiego. "Nocny burmistrz", który kontroluje Warszawę

Rafał Trzaskowski zapowiada kolejne pomysły przedwyborcze. Chce wprowadzenia stanowiska "nocnego burmistrza", który późnymi porami będzie monitorować bezpieczeństwo w stolicy.

Share
Nowy pomysł Trzaskowskiego. "Nocny burmistrz", który kontroluje WarszawęŹródło: PAP, fot: PAP/Marcin Obara
d4fl740

Rafał Trzaskowski przed wyborami wpadł na pomysł, jak można zwiększyć bezpieczeństwo w Warszawie. Na ostatniej konferencji prasowej zorganizowanej na placu Zbawiciela w Warszawie zaproponował utworzenie nowego stanowiska.

Chce wprowadzić dyżury "nocnego burmistrza" wzorem "innych światowych miast". Jak zapowiedział taka osoba zajmować się będzie "rozmową, dialogiem, próbą rozwiązywania ewentualnych różnic zdań i przede wszystkim monitorowaniem sytuacji w mieście w nocy".

Jak wyliczał Trzaskowski, chodzi o nocną komunikację miejską, kwestie dotyczące ewentualnie dodatkowego sprzątania i kwestie dotyczące hałasu. Jego zdaniem dzięki wprowadzeniu takiego stanowiska w Warszawie miasto będzie się rozwijać i z tego rozwoju skorzysta wieczorami i nocą, "żeby było taką stolicą w pełni europejską".

d4fl740

"Burmistrz nocny" w Warszawie

"Burmistrz nocny" szczególną uwagę zwracałby na miejsca niebezpieczne oraz takie w których często zdarzają się akty wandalizmu. - Właśnie tutaj miasto będzie mogło szybko reagować i będzie osoba, która wieczorami czy nocą będzie pod telefonem, a dzięki temu miasto się będzie mogło lepiej rozwijać - z przekonaniem mówił Rafał Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta dopowiedział, że tak jest w Nowym Jorku i Amsterdamie. Gdzie jest osoba, która wchodzi z mieszkańcami w dialogi, negocjuje z nimi i bierze odpowiedzialność za miasto.

Dodając w podsumowaniu swojego pomysłu stwierdził. że straż miejska jest od interweniowania, a "nocny burmistrz" będzie znać właścicieli klubów i rozmawiać z mieszkańcami.

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4fl740

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fl740
d4fl740
Więcej tematów