Trwa ładowanie...
d1j1pq9
TVP

"Nowy minister zdrowia powinien przeprosić za swoje słowa"

–Minister powinien przeprosić - powiedział w TVP Info szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos, komentując wypowiedź prof. Mariana Zembali dotyczącą zwolnień strajkującego personelu medycznego. Innego zdania jest wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann. - „Solidarność” złożyła wniosek o dymisję ministra, który jest dwa dni ministrem, a to jest czymś niedorzecznym - mówił. Zaznaczył, że służba zdrowia może strajkować na różne sposoby, w tym takie, które są bezpieczne dla pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski i Marian Zembala
Bronisław Komorowski i Marian Zembala (PAP)
d1j1pq9

„Solidarność” domaga się odwołania nowego szefa resortu zdrowia. Związkowców zbulwersowała wypowiedź Mariana Zembali, który stwierdził, że gdyby ktokolwiek z pracowników jego szpitala podjął strajk, straciłby pracę. Szef „S” Piotr Duda wystosował w tej sprawie list do premier Ewy Kopacz.

–Warto słuchać całej wypowiedzi. Pan minister Zembala mówił, że nie wyobraża sobie, aby lekarz czy pielęgniarka odeszli od łóżka pacjenta i są różne metody dyskusji, także strajku, ale bezpieczne dla pacjenta - powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Wiceminister przekonywał, że min. Zembala „nie jest dyktatorem”. – Uważamy, że wniosek o dymisję ministra, który jest dwa dni ministrem, jest czymś niedorzecznym – stwierdził.

d1j1pq9

Innego zdania był Tomasz Latos. – Minister powinien przede wszystkim tonować nastroje. Powinien przeprosić, bo to jest podstawowa sprawa do prowadzenia dalszych rozmów – stwierdził.

Źródło: TVP Info

Zobacz również: Neumann: to polityczna akcja "Solidarności"

d1j1pq9

Podziel się opinią

Share

d1j1pq9

d1j1pq9
Więcej tematów