Trwa ładowanie...
d3fw4ii

Noworodek znaleziony przy śmietniku. Matka aresztowana na trzy miesiące

Paula S. podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego nowo narodzonego syna została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące – poinformował PAP w czwartek Prokurator Okręgowy w Koszalinie. Dziecko zostało we wtorek znalezione na ulicy w Szczecinku. Jego stan lekarze określają jako ciężki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matka noworodka została aresztowana
Matka noworodka została aresztowana (WP.PL)
d3fw4ii

- Sąd Rejonowy w Szczecinku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy Pauli S. podejrzanej o usiłowanie zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, poprzez wyrzucenie przez okno swojego nowo narodzonego syna – powiedział rzecznik prasowy koszalińskiej prokuratury Ryszard Gąsiorowski. Jak dodał, 24-letnia kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia.

Za usiłowanie zabójstwa Pauli S. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, wymierzenie kary 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator Gąsiorowski poinformował, że w czwartek szczecinecki sąd podjął także decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla partnera kobiety, 29-letniego Pawła K. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. - Paweł K. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Poinformował także, gdzie kupił narkotyki - dodał rzecznik. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Noworodek obecnie przebywa pod opieką Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Według lekarzy dziecko odniosło szereg bardzo poważnych obrażeń organów wewnętrznych.

d3fw4ii

Noworodek na ulicy

We wtorek w Szczecinku 24-letnia kobieta urodziła dziecko w prywatnym mieszkaniu, bez pomocy lekarzy i personelu medycznego. Ok. godz. 10 noworodek został znaleziony przez przechodniów na ul. Armii Krajowej. Prokuratura zakłada, że dziecko mogło zostać wyrzucone przez okno mieszkania. Funkcjonariusze policji podczas przeszukiwania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych znaleźli narkotyki i substancje psychoaktywne, w związku z czym zatrzymali partnera kobiety.

d3fw4ii

Podziel się opinią

Share

d3fw4ii

d3fw4ii
Więcej tematów