Trwa ładowanie...
dunuq84

Nowoczesna złożyła skargę do KRRiT ws. programu TVP Info. Podali nieprawdziwego newsa o Ryszardzie Petru

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której Telewizja Publiczna, która powinna mieć misję publiczną, wypuszcza materiał rodem z najgorszego tabloidu - stwierdził poseł Grzegorz Furgo. Argumentował w ten sposób złożenie przez Nowoczesną skargi do KRRiT ws. sobotniego programu TVP Info, w którym podano fałszywą informację dot. zarzutów wobec Ryszarda Petru o szpiegostwo. Nowoczesna żąda zajęcia "bardzo ostrego stanowiska".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dunuq84

Furgo podkreślił, że TVP wyemitowała materiał, w którym oficjalnie oskarżono Ryszarda Petru o szpiegostwo i dopiero po kilku minutach zdementowano tę informację. - Od dzisiaj na dobrą sprawę możemy mieć w każdej chwili podobną prowokację, że można obrzucić każdego błotem, można powiedzieć kompletną nieprawdę i po minucie, dwóch sprostować bez żadnych konsekwencji - takie standardy obecnie ma TVP - dodał.

Poseł poinformował, że Nowoczesna wystosowała skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której opisuje całe "zajście" i żąda zajęcia "bardzo ostrego stanowiska". - Na razie wszystkie skargi dotyczące różnych działań TVP nie odnosiły żadnego skutku, dostawaliśmy odpowiedzi na okrągło, tym razem proponujemy, żeby KRRiT na poważnie się nad tym zastanowiła, gdyż to jest bardzo poważny temat - podkreślił poseł.

- Mam nadzieję, że największe czynniki władzy w Polsce, łącznie z panią premier i szefem największej partii Jarosławem Kaczyńskim zastanowią się nad tym głęboko, dlatego że to już jest sprawa, która wyszła poza wszelkie normy i wszyscy powinniśmy się pochylić nad problemem zawodowego istnienia w TVP - oświadczył Furgo.

dunuq84

Zapowiedział, że na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu poprosi o nadzwyczajnie zebranie się komisji oraz wezwanie prezesa TVP Jacka Kurskiego, żeby "wytłumaczył się przed Sejmem, co takiego się stało, że panowie wpadli na tak głupi pomysł".

Jak dodał posłowie Nowoczesnej do czasu zmiany prowadzącego programu Macieja Pawlickiego nie będą uczestniczyć w "firmowanych" przez niego programach.

W sobotnim programie "Studio Polska" prowadzący Maciej Pawlicki odczytał informację, że funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P., przewodniczącego partii Nowoczesna. Dodał, że prokuratura postawiła mu zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa i że jest domniemanie, iż chodzi o Rosję. Pawlicki mówił też, że trwa posiedzenie Prezydium Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P.

Po chwili prowadzący wyjaśnił, że tak właśnie wygląda fabrykowanie informacji i wyraził nadzieję, że nikt mu nie uwierzył. Tłumaczył, że komunikat był prowokacją służącą dyskusji nt. dezinformacji. Tematowi temu miał być poświęcony program "Studio Polska".

dunuq84

"Oczekujemy, że Kurski poda się do dymisji"

Posłanka Nowoczesnej Marta Golbik mówiła z kolei na konferencji prasowej, że obecna sytuacja finansowa TVP "jest dramatyczna", a prezes TVP Jacek Kurski wypłaca bardzo wysokie dodatki i honoraria dla osób zatrudnionych, "zazwyczaj z nim blisko związanych".

Zdaniem Golbik "za chwilę" TVP zwróci się do podatników o dodatkowe pieniądze i ratowanie TVP. - Pytanie brzmi, czy prezes Kurski uważa, że telewidzowie będą chcieli płacić na takie standardy Telewizji Publicznej? Czy będą chcieli dawać swoje pieniądze na takie programy, które fałszują rzeczywistość, które manipulują, które mają najgorsze standardy przekazywania informacji? - pytała.

- Oczekujemy od prezesa TVP, jeżeli jest człowiekiem honorowym, że poda się do dymisji - dodała posłanka.

Politycy Nowoczesnej byli pytani, dlaczego adresatem ich skargi jest KRRiT, a nie Rada Mediów Narodowych, w której kompetencjach jest powoływanie prezesa TVP. "Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który nakazuje przywrócenie kompetencji KRRiT, także my nie przypadkiem z naszą skargą kierujemy się do KRRiT, ponieważ wyrok TK, w którym stroną była Nowoczesna mówi jasno, że kompetencje KRRiT powinny zostać przywrócone - odpowiedziała Golbik.

dunuq84

Podziel się opinią

Share

dunuq84

dunuq84
Więcej tematów