Trwa ładowanie...
d2hmgtm
IAR

Nowoczesna skarży Jarosława Kaczyńskiego do Komisji Etyki

Nowoczesna skarży Jarosława Kaczyńskiego do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej i domaga się dla niego nagany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna skarży Jarosława Kaczyńskiego do Komisji Etyki
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2hmgtm

Klub poselski Nowoczesna napisał we wniosku do Komisji, że 11 grudnia prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński użył w wywiadzie telewizyjnym sformułowań: "W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej" i "To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków".

Autorzy wniosku piszą, że prezes PiS dokonał tymi słowami podziału społeczeństwa na lepszych i gorszych, obrażając w ten sposób dużą część Polaków o innych niż on poglądach.

"Co więcej, powołał się na genetyczne uzasadnienie takiego podziału, co wywołuje jak najgorsze skojarzenia historyczne" - piszą posłowie Nowoczesnej dodając, że "Jarosław Kaczyński użył języka konfrontacji, który nie licuje z powagą i odpowiedzialnością posła na Sejm RP".

d2hmgtm

Autorzy wniosku dodają, że za koniecznością stanowczego ukarania posła Kaczyńskiego przemawia fakt, iż niejednokrotnie używał on języka agresji dzielącego Polaków.

"Kaczyński oderwał się od rzeczywistości"

Wcześniej na antenie Radia Zet lider Nowoczesnej Ryszard Petru ostro skrytykował Kaczyńskiego za słowa o "najgorszym sorcie Polaków". - Żeby o gorszym sorcie powiedzieć w Polsce? Podzielić ludzi na dwa sorty, lepszych i gorszych, to naprawdę trzeba albo oderwać się od rzeczywistości, albo zapomnieć o polskiej historii - stwierdził Petru.

Polityk uznał, że Kaczyński "oderwał się od rzeczywistości" i wezwał prezesa PiS do przeproszenia Polaków za słowa wypowiadane pod koniec ubiegłego tygodnia.

d2hmgtm

Podziel się opinią

Share
d2hmgtm
d2hmgtm