Trwa ładowanie...

Nowoczesna Ryszarda Petru w kryzysie. WP: czterech posłów przejdzie do Platformy

Czterech posłów z klubu Nowoczesnej przejdzie do Platformy Obywatelskiej. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Wirtualna Polska, mają oni już dość formy przywództwa, jaką prezentuje przewodniczący Ryszard Petru.

Nowoczesna Ryszarda Petru w kryzysie. WP: czterech posłów przejdzie do PlatformyŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3a0u5t
d3a0u5t

Ci posłowie to: Grzegorz Furgo, Marta Golbik, Joanna Augustynowska i Michał Stasiński.

Wedle źródeł WP transfer, który może nie jest jeszcze gwoździem do trumny Nowoczesnej, ale poważnie ją osłabi, jest pewny. - Sprawa jest już niemal dogadana - słyszymy od jednego z polityków opozycji.

- Wszystko się sypie przez Ryszarda PetruPetru, ale choćby on miał zostać w Nowoczesnej sam, to się nie ugnie i nic nie zmieni. A z drugiej strony ludzie widzą, że Grzegorz Schetyna go przerasta - dodaje z kolei nasz rozmówca z Nowoczesnej.

Wedle informacji WP, Ryszard Petru ma świadomość tego, że jego klub się rozlatuje i okazywał już nawet swój brak zaufania do części posłów - właśnie wobec wymienionej wyżej czwórki. Posłowie ci nie odbierali od nas telefonów.

Obecnie klub Nowoczesnej liczy 31 posłów, a PO - 132. Z kolei wedle ostatniego sondażu CBOS drugie miejsce w wyborach zajęłaby PO - 26 proc. głosów, a liderem niezmiennie jest PiS z 37 proc. poparcia. Z kolei Nowoczesna w kolejnym miesiącu jest w okolicach progu wyborczego i notuje 5 proc. poparcie (to spadek o 3 pkt. proc.).

d3a0u5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a0u5t
Więcej tematów