Trwa ładowanie...
d3f2yl2

Nowelizacja ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym

Wzrost konkurencyjności rynku telekomunikacyjnego, możliwość większego wyboru operatora przez abonenta, a także dużo łatwiejsze niż dziś przenoszenie numeru - takie założenia znalazły się w nowym projekcie nowelizacji ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym.

d3f2yl2
d3f2yl2

Według wiceministra infrastruktury Krzysztofa Hellera, do końca maja dokument ten powinien zostać przyjęty przez rząd i trafić pod obrady Sejmu.

Nowelizacja zawiera propozycje rewolucyjne dla naszego rynku. Chodzi między innymi o dużo łatwiejsze niż dziś przenoszenie numerów telefonicznych. Numer dostawalibyśmy jeden. Zmieniając miejsce zamieszkania, nie trzeba byłoby się starać o nowy numer, bowiem przenoszony byłby nasz stary numer telefonu. W ten sposób numer telefonu podążałby za abonentem - wyjaśnił Krzysztof Heller.

Kolejne propozycje nowelizacji ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym dotyczą zwiększenia możliwości wyboru operatorów przez abonamentów. Zdaniem Hellera, jest to szczególnie ważne w przededniu liberalizacji rynku połączeń międzynarodowych, które ma nastąpić 1 stycznia 2003 roku. Nowelizacja ustawy jest teraz uzgadniana międzyresortowo. (aka)

d3f2yl2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f2yl2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj