Trwa ładowanie...
d257b1v

Nowe paszporty dostępne już od poniedziałku

Prezentacja nowego paszportu (PAP)
Okładka bordo, dane osobowe na pierwszej, a nie ostatniej stronie dokumentu, zdjęcie i podpis grawerowany laserowo w poliwęglanie oraz ponad 40 zabezpieczeń przeciwko fałszerzom - to wzór nowego paszportu.

d257b1v
d257b1v

W piątek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprezentowano nowy wzór polskiego paszportu. Osoby, które od poniedziałku złożą wniosek o wydanie paszportu, otrzymają już jego nową wersję. Dotychczasowe paszporty nie tracą ważności.

To jest paszport, który ma jedne z najlepszych zabezpieczeń na świecie. Podrabianie tego dokumentu praktycznie nie będzie możliwe - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Kazimierz Ferenc.

Każda kolejna strona paszportu różni się od pozostałych, na każdej ze stron znajdują się znaki holograficzne. Paszport świeci w ultrafiolecie, ma wiele mikrodruków, np. z nazwami polskich miast. W ultrafiolecie będzie też można odczytać nuty mazurka Chopina i zobaczyć wizerunek Kolumny Zygmunta w Warszawie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalna folia na okładce paszportu, która świeci w dwóch długościach fali ultrafioletowej.

Nie zmienią się opłaty związane z wydaniem paszportów: dla dorosłych 100 zł, a dla młodzieży, emerytów i inwalidów 50 zł. (jd)

d257b1v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d257b1v
Więcej tematów