Trwa ładowanie...
dk9wq8d

Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających? Litwa zaniepokojona koronawirusem w Polsce

Władze Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i Ministerstwo Zdrowia Litwy są zaniepokojone rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. Możliwe, że pod koniec tygodnia zostanie wprowadzony obowiązek stosowania samoizolacji przez osoby wjeżdżające do kraju z Polski - pisze RMF FM.
Share
Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających? Litwa zaniepokojona koronawirusem w Polsce
Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających? Litwa zaniepokojona koronawirusem w PolsceŹródło: WP
dk9wq8d

- Epidemiologów niepokoi poziom zachorowalności u naszych sąsiadów (w Polsce), ponieważ dość często tam jeździmy - oświadczyła w poniedziałek szefowa wileńskiego oddziału Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego Rolanda Lindiene, cytowana przez RMF FM.

Gabriele Benaityte z ministerstwa zdrowia Litwy zapowiedziała, że "jeśli wskaźniki zachorowalności dalej będą się pogarszały, Polska zostanie wciągnięta na listę krajów, po powrocie z których trzeba będzie poddać się obowiązkowej samoizolacji".

Teraz Litwa stosuje przymusową kwarantannę dla osób, które do kraju wjeżdżają z Francji, Austrii i Szwajcarii. Granica jest zamknięta dla osób przybywających z Luksemburga, Rumunii, Hiszpanii, Bułgarii, Belgii, Szwecji, Portugalii, Malty, Czech i Chorwacji.

dk9wq8d

Od soboty na Litwie został przywrócony obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, w tym w centrach handlowych, transporcie publicznym, w urzędach i instytucjach w trakcie obsługi klientów.

Zobacz też: Ograniczenia w powiatach. To się może zdarzyć

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku

dk9wq8d

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk9wq8d

Podziel się opinią

Share
dk9wq8d
dk9wq8d
Więcej tematów