Trwa ładowanie...

Nowe nazwy ulic w Starachowicach. Od ronda Lecha Kaczyńskiego - patronką ulicy Jadwiga Kaczyńska

• Radni Starachowic zdecydowali o zmianie nazw 12 ulic w mieście
• Zmiana odbywa się w związku z wejściem w życie tzw. "ustawy dekomunizacyjnej"
• Dawna ulica Krzosa od ronda Lecha Kaczyńskiego do ulicy Krywki jako patronkę będzie miała Jadwigę Kaczyńską

Share
Nowe nazwy ulic w Starachowicach. Od ronda Lecha Kaczyńskiego - patronką ulicy Jadwiga KaczyńskaŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dbgwfsj

Radni Starachowic zdecydowali o zmianie nazw 12 ulic. Jedna z nich zyskała jako patronkę Jadwigę Kaczyńską, matkę b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Z oświadczenia zamieszczonego na stronie Urzędu Miasta w Starachowicach wynika, że zmiana odbyła się w związku z wejściem w życie tzw. "ustawy dekomunizacyjnej".

Prezydent miasta Marek Materek przeprowadził konsultacje z mieszkańcami. W wielu przypadkach mieszkańcy przekazali do Urzędu Miejskiego listy poparcia z podpisami pod konkretnymi nazwami jakie chcieli dla swoich ulic - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

dbgwfsj

Jeden z radnych Sylwester Kwiecień zgłosił wniosek, aby głosowanie nad nazwami ulic było imienne. Wniosek został jednak odrzucony w głosowaniu.
Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, Jadwiga Kaczyńska będzie patronką dawnej ulicy Krzosa od ronda Lecha Kaczyńskiego do ulicy Krywki.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się i wychowała w Starachowicach i tu w czasie II wojny światowej będąc harcerką Szarych Szeregów jako sanitariuszka pracowała w szpitalu. Była honorową obywatelką Starachowic. "Nie bez znaczenia jest (...) fakt, że pani Jadwiga Kaczyńska była matką ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Jarosława Kaczyńskiego, byłego premiera polskiego rządu" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

dbgwfsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbgwfsj
Więcej tematów