Trwa ładowanie...
d4b93ce

Nowe nagrania po katastrofie smoleńskiej. Cytaty szokują

Ujawniono nowe taśmy ze spotkań komisji Jerzego Millera po katastrofie smoleńskiej. Cytaty nie pozostawiają złudzeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d4b93ce

W programie „Magazyn Śledczy Anity Gargas” w TVP zaprezentowano nagrania ze spotkań Jerzego Millera z członkami komisji rządowej badającej katastrofę smoleńską.

- My nie jesteśmy równoważnymi dwiema komisjami. Komisja rosyjska jest komisją wspólną. Myśmy uznali funkcjonowanie komisji rosyjskiej jako zgodną z prawem międzynarodowym. Natomiast rząd rosyjski się w ogóle nie wypowiada na temat naszej komisji. Dla rządu rosyjskiego nasza komisja nie istnieje. A w związku z tym, to nie są dwie równoprawne komisje. To jest nasza wewnętrzna polska komisja. (…). Konwencja Chicagowska zmusza polską stronę do odpowiedzi pozytywnej na każde żądanie strony rosyjskiej, jako gospodarza, natomiast po naszej stronie nie ma już tego… tej siły prawa za sobą - mówił na spotkaniu Jerzy Miller.

Miller mówił również: "Mamy tutaj cztery podmioty, które będą publikowały coś… komisję rosyjską, prokuratora rosyjskiego, komisję polską, prokuratora polskiego. Albo zadbamy w tej czwórce o spójność dialogu ze społeczeństwami, (…) albo zadbamy o jednolity przekaz, który nie sprzyja budowaniu mitów i podejrzeń albo sami sobie ukręcimy bat na własne plecy".

d4b93ce

Podziel się opinią

Share

d4b93ce

d4b93ce
Więcej tematów