Trwa ładowanie...
d4eysdc

Nowe fakty ws. śmierci Olewnika - policjanci znali sprawcę

Już w dwa tygodnie po uprowadzeniu Krzysztofa Olewnika policjanci wiedzieli, że w porwanie zamieszany jest Robert Pazik - informuje TVP Info. Funkcjonariusze napisali dwie notatki operacyjne, w których wymienili jego nazwisko jako podejrzanego. Kilka dni później notatki zniknęły z akt śledztwa.

d4eysdc
d4eysdc

Jak ustaliła TVP Info, notatki odnalazły się kiedy Włodzimierz Olewnik przeglądał tajne akta policji. Gdy je zobaczył wzburzony uderzył prokuratora. - Mój syn mógł żyć - powtarza Włodzimierz Olewnik.

Dziennikarze dotarli do oficera operacyjnego, który opowiedział co znajdowało się w notatkach. - Pierwsza notatka operacyjna pojawiła się 9 listopada 2001 roku. Jeden z płockich policjantów pracujących przy sprawie napisał w niej, że w uprowadzeniu Olewnika mógł brać udział Robert Pazik. Tego samego dnia drugą notatkę napisał inny funkcjonariusz Kazimierz Kuchta, znajomy rodziny Olewników. Był on na imprezie u Krzysztofa w noc porwania. Pomylił nieco nazwisko i zamiast Pazik wpisał Pazikowski. Za to podał pseudonim - "Pedro" - mówi oficer Centralnego Biura Śledczego. - Cztery dni później Kuchta napisał kolejną notatkę operacyjną. Wymienił kolejnych czterech podejrzanych, ale już wśród nich nie było Pazika. Za to dwie poprzednie notatki znikają z akt śledztwa - podkreśla.

Dlaczego policja nie inwigilowała Pazika? Dlaczego nie założyła mu podsłuchu, nie sprawdzała gdzie jeździ, z kim się spotyka? Dziś Kazimierz Kuchta był przesłuchiwany przez biuro ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Prokuratorzy sprawdzają, czy to nie on stoi za zniknięciem notatek.

d4eysdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eysdc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj