Trwa ładowanie...
dj213lp

Nowe fakty ws. śmierci Kim Dzong Nama. Został zabity, bo współpracował z wywiadem USA?

Japoński dziennik ujawnia, że krótko przed śmiercią brat przywódcy Korei Północnej spotkał się z agentem amerykańskiego wywiadu. Nie było to ich pierwsze spotkanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe fakty ws. śmierci Kim Dzong Nama. Został zabity, bo współpracował z wywiadem USA?
(Kyodo/EAST NEWS)
dj213lp

Do spotkania doszło w Malezji cztery dni przed domniemanym zabójstwem Kim Dzong Nama, które miało miejsce 13 lutego na międzynarodowym lotnisku w stolicy Malezji Kuala Lumpur - napisał japoński dziennik "Asahi Shimbun".

Prowadzący sprawę malezyjscy śledczy podejrzewają, że spotkanie z amerykańskim agentem mogło być przyczyną wyeliminowania Kim Dzong Nama przez władze w Pjongjangu.

Japoński dziennik podaje także, iż zamordowany dwa dni po przylocie z Makau, gdzie mieszkał od kilku lat z rodziną, przebywając na nieoficjalnym wygnaniu z Korei Płn., 9 lutego udał się w tajemnicy na malezyjską wyspę Langkawi.

dj213lp

Według japońskich źródeł mężczyzna, z którym spotkał się Kim na wyspie Langkawi to obywatel amerykański koreańskiego pochodzenia, który na co dzień mieszka w jednym z hoteli w Bangkoku. Do Malezji przybył tego samego dnia, co Kim Dzong Nam.

Przed dwugodzinnym spotkaniem na wyspie obaj mężczyźni zostali uwiecznieni na kamerze przemysłowej.

Koreańczyk i Amerykanin mieli w przeszłości kilkukrotnie spotykać się w Malezji. Według władz Malezji mężczyzna może mieć powiązana z amerykańskim wywiadem, każda jego wizyta w tym kraju jest szczegółowo odnotowywana.

Analiza komputera Kima wskazuje, iż podłączano do niego pamięć USB, co według śledczych może być dowodem na to, że przyrodni brat obecnego przywódcy Korei Płn. dostarczał komuś informacje, których nie mógł przekazać ustnie.

dj213lp

Kim Dzong Nam został zamordowany na lotnisku w Kuala Lumpur 13 lutego br. Nagrania z kamer przemysłowych pokazują moment zabójstwa, które miało zostać przeprowadzone przez dwie młode dziewczyny posługujące się wietnamskim oraz indonezyjskim paszportem. Żadna z nich nie przyznaje się do winy tłumacząc, że miały brać udział w rodzaju telewizyjnego skeczu stawiającego niespodziewającą się niczego osobę w śmiesznej sytuacji.

Kim miał zginąć od podania jednego z najbardziej zabójczych środków chemicznych, gazu bojowego VX. Napastniczki w ciągu ataku trwającego według nagrań 2,33 sekundy wtarły substancję w twarz i kark ofiary. Kim wkrótce później zmarł w karetce w drodze do szpitala.

dj213lp

Podziel się opinią

Share
dj213lp
dj213lp
Więcej tematów